Szykuje się kolejna rewolucja śmieciowa? Na Śródmieściu i Kazimierza Wielkiego już wiedzą jak segregować odpady

Blisko 70 osób było na spotkaniu PGK Saniko z mieszkańcami w centrum Włocławka. Mieszkańcy toczyli żywą dyskusję z przedstawicielami Spółki.

17 stycznia w sali „Krokus” odbyło się kolejne spotkanie PGK Saniko z mieszkańcami Włocławka w kontekście zmian systemu segregacji odpadów.

Spółka miejska przy współpracy z włocławskimi spółdzielniami rozpoczęła cykl rozmów z włocławianami w temacie zmian, jakie zachodzą w całym kraju.

Od 1 lipca ubiegłego roku na mocy rozporządzenia Ministra Środowiska, w całym kraju obowiązuje jednolity system segregacji odpadów – wszyscy Polacy będą segregować odpady na 4 frakcje : zielona na szkło, niebieska na papier, żółta na metale i tworzywa sztuczne, brązowa na biodegradowalne oraz piąty pojemnik na odpady resztkowe.

Biuro Obsługi Klienta PGK Saniko już od kilku miesięcy otrzymuje dużo zapytań od mieszkańców Włocławka w temacie zmian, jakie zachodzą w całym kraju. Dlatego też, Prezes PGK Saniko Jarosław Pułanecki, zainicjował spotkania, podczas których omówione zostaną nowe zasady.

O co pytają włocławianie?

W sali „Krokus” padły pytania między innymi o to czy większa liczba frakcji oznacza większe opłaty, jak będzie wyglądać nowa segregacja w domkach jednorodzinnych a jak w blokach, kto odpowiada za „rewolucję śmieciową”?

Mieszkańcy byli również zainteresowani tym, czy prowadzone są kampanie edukacyjne dla dzieci i młodzieży, w tym zakresie. Niektórzy z gości podzielili się również swoimi cennymi spostrzeżeniami na temat gospodarki odpadami.

Na wszystkie pytania odpowiada Dominika Kujawa z PGK Saniko, prowadząca cykl spotkań „Ogólnopolski System Segregacji Odpadami”.

We Włocławku rozpoczęcie wprowadzania zmian w zakresie segregacji odpadów zaplanowane jest na dzień 1 lutego.

Harmonogram spotkań z mieszkańcami znajdziesz tutaj (kliknij)

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Galeria zdjęć: 

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.