Skorumpowany kierownik zatrzymany przez policję. Usłyszał 7 zarzutów

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Kryminalni z Rypina zatrzymali mieszkańca powiatu rypińskiego za przestępstwa korupcyjne. Mężczyzna będąc kierownikiem jednego z rypińskich zakładów przyjmował korzyści majątkowe, działając jednocześnie na szkodę tego zakładu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny, poręczenie majątkowe, a także zakaz opuszczania kraju.

Rypińscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych i korupcyjnych przystąpili do realizacji sprawy, nad którą pracowali od pewnego czasu. Skrupulatnie zbierali i analizowali dowody przestępstwa. Kryminalni mieli podejrzenia, że 56 - letni mieszkaniec powiatu rypińskiego, będący kierownikiem w jednym z rypińskich zakładów przyjmował korzyści majątkowe, działając jednocześnie na szkodę tego zakładu.

W czwartek (16.11) policjanci przeprowadzili przeszukania w kilku miejscach jednocześnie. Tam zabezpieczyli m.in. dokumentacje, która potwierdziła ich przypuszczenia. Wytypowany przez nich mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranych dowodów następnego dnia w piątek (17.11) zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej we Włocławku, gdzie usłyszał 7 zarzutów, polegających na tym, że pełniąc funkcję kierowniczą w zakładzie pracy przyjmował korzyści majątkowe w zamian za sprzedaż towaru pełnowartościowego po obniżonej cenie, a także za wybór konkretnych firm transportowych, które miały świadczyć usługi na rzecz tego zakładu. Policjanci ustalili, że mężczyzna działał od stycznia 2016 roku i przyjął ponad 40 tyś. zł. Prokurator nadzorujący postępowanie zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe w wysokości 40.000 zł. Grozi mu do 5-ciu lat pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.