26 Finał WOŚP. Wiemy ile zebrał Włocławek i okoliczne gminy [ZDJĘCIA]

Wyrównanie szans w leczeniu noworodków to cel 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W minioną niedzielę tj. 14 stycznia 2018 roku we Włocławku i na terenie powiatu włocławskiego mieszkańcy włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz WOŚP.

WŁOCŁAWEK

Fotorelację znajdziesz tutaj (kliknij)

Nieodłącznym elementem, jak co roku była aukcja, podczas której licytowano różne przedmioty jak np.: piłki i koszulki z autografami, obraz Andrzeja Fronczaka, koszulki, zegary, kalendarze, kubki, itp.

Sztab we Włocławku zebrał na godzinę 22.00 - 228 239, 48 zł. To znakomity wynik zapowiadający kolejny rekord. W 2016 roku była to kwota ponad 190 tysięcy złotych, a w ubiegłym roku to już kwota 212 783,76 złotych. Wolontariusze włocławscy podnoszą sobie poprzeczkę i jak zawsze liczą każdego roku na rekord i to się im udaje. Na ostateczne wyniki przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać.

W ramach Finału WOŚP we Włocławku odbyły się liczne imprezy, akcje i koncerty, a o godz. 20.00 na Zielonym Rynku zabłysło tradycyjne „Światełko do nieba”. Podczas Koncertu „Włocławek dla Orkiestry” wystąpili: NATALIA NYKIEL, CZAQU, DJ-e: NOVA, MATHI, TASTE MY TONE.

W powiecie włocławskim również grano dla WOŚP.

LUBIEŃ KUJAWSKI

Fotorelację znajdziesz tutaj (kliknij)

W Centrum Kultury w Lubieniu Kujawskim na mieszkańców czekało wiele atrakcji. Odbyły się występy artystyczne formacji z Centrum Kultury w Lubieniu Kujawskim, uczniów z SP w Kłóbce, w Kanibrodzie, Lubieniu Kujawskim i licytacje ok. 35 gadżetów takich jak: torby, parasole, zegary ścienne, kalendarze, vouchery do Szkoły Językowej i  Pałacu Bursztynowego z Fundacji "Samotna Mama", sesja fotograficzna dla całej rodziny. Licytację poprowadził szef sztabu Marcin Kubisztal. Wspierało go 15 wolontariuszy ze szkoły w Kłóbce, Lubieniu Kujawskim i absolwentów oraz 3 osobowa komisja finansowa do przeliczania zebranych pieniędzy. Mieszkańcy Lubienia Kujawskiego podziwiali mini recital ALICJI DEICKIEJ, występ taneczny „BAJKED", pokaz ledowy grupy DRAGON FIRESHOW, występ instrumentalny GRACJAN z WŚŚ w Kamiennej, występ wokalny zespołu HARMONIA.

Szef sztabu jak podkreślił przygotowania były żmudne, jednak finał jest zwieńczeniem wysiłku jaki wszyscy ponieśli. Mieszkańcy przybyli gremialnie aby uczestniczyć wspólnie w przedsięwzięciu. Światełko do nieba zwieńczyło działania Orkiestry w czasie 26 Finału.

BARUCHOWO

Fotorelację znajdziesz tutaj (kliknij)

W Gminie Baruchowo honorowy patronat nad imprezą sprawował Wójt Stanisław Sadowski. Zagrali już po raz osiemnasty. Przez te lata mieszkańcy ofiarowali na rzecz WOŚP kwotę ponad 80 tysięcy złotych. W tym roku 13 wolontariuszy: uczniów i uczennic ze Szkoły Podstawowej w Baruchowie zbierało na rzecz WOŚP: Julia Dybowska, Marta Pawlak, Jakub Szczepański, Maciej Książak, Weronika Szmajda , Zuzanna Wiśniewska, Alicja Pawińska, Patryk Stasiak, Filip Osmałek, Martyna Doleszczak, Wanesa Olczak, Ewa Stanisławska, Szymon Dybowski. Jak podkreślali wolontariusze mieszkańcy jak co roku obdarowywali ich szczodrze, byli życzliwi i uśmiechnięci.

Już w godzinach wieczornych do Hali Sportowej w Baruchowie przybyli tłumnie mieszkańcy aby podziwiać międzypokoleniowy mecz w halową piłkę nożną oraz występy artystyczne zespołów dziecięcych „Mali Swojacy” i „Swojaczki" pod kierownictwem Julii Skowrońskiej, występ dzieci i młodzieży w Baruchowie pod kierownictwem Jerzego Ferchow oraz zespołu folklorystycznego „Swojacy” i grupy wokalnej „Jubilatki”. Miłym dla mieszkańców zaskoczeniem był występ grupy artystyczno - akrobatycznej: „Acro Top”, „Duo Top”, „Trio Top” oraz orkiestry dętej „FOXODEON” z Gminy Gostynin  działającej przy Gminnym Centrum Kultury. Podobnie jak w poprzednim roku dziewczęta z kl. II w projekcie edukacyjnym " Szlachetna babeczka" przygotowały ciasteczka. Dochód ze sprzedaży zasili konto akcji. W przerwach między występami licytację gadżetów WOŚP prowadziła jak co roku Renata Zielińska szef sztabu.

Wójt Stanisław Sadowski podziękował Renacie Zielińskiej za inicjatywę i zaangażowanie. Zaznaczył, że mieszkańcy Gminy Baruchowo podobnie jak w całej Polsce angażują się i wykazują niezwykłą ofiarnością na rzecz WOŚP.

Po godzinie 20.00 XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zwieńczyło kolorowe „Światełko do Nieba”.

CHOCEŃ

Fotorelację znajdziesz tutaj (kliknij)

Dzięki Sztabowi utworzonemu przy Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Szkoły Branżowej w Choceniu zagrała już po raz czternasty.

Finałowe granie odbyło się w budynku Choceńskiego Centrum Kultury - Biblioteka.

Podczas XXV Finału WOŚP w Choceniu wolontariusze prowadzili uliczną kwestę, odbyła się loteria fantowa, sprzedaż popcornu i chleba ze smalcem oraz ciast domowego wypieku, kawy, herbaty. W czasie licytacji największą atrakcją były vouchery na lot szybowcem ufundowanym przez Aeroklub Włocławski oraz lot na motolotni ufundowany przez Rodzinę Państwa Jóźwiaków z Chocenia, a także przeróżnych gadżetów z autografami sławnych artystów i sportowców, oryginalnej koszulki meczowej klubu koszykówki Anwil Włocławek i innych fantów od sponsorów. Dla najmłodszych niewątpliwą atrakcją były zdjęcia z postaciami bajkowymi: Myszką Miki i Myszką Minnie. Po godzinie 20:00 tradycyjnie rozbłysło „Światełko do Nieba”, ufundowane przez hojnych sponsorów.

Podczas pełnego atrakcji Finału odbyły się występy wokalne oraz taneczne uczniów ze szkół podstawowych w Choceniu, Wilkowicach i Śmiłowicach, pokaz kombinacji rytmów latynoamerykańskich „ZUMBA” w wykonaniu instruktorki Agnieszki Wilczyńskiej, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu uczniów ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego z profilu „ratownictwo i promocja zdrowia” pod kierunkiem ratownika medycznego Pana Łukasza Bińkowskiego. Specjalnie dla WOŚP w Choceniu zagrała Gwiazda Wieczoru - uczestnicy programu „Mam Talent” zespół muzyczny Marsa Alam z Torunia.

LUBRANIEC

Fotorelację znajdziesz tutaj (kliknij)

14 stycznia br. od wczesnych godzin rannych, 30 wolontariuszy z gminy Lubraniec zbierało pieniądze „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lubrańcu mieścił się w sali widowiskowej LCDK, do której zaprosili organizatorzy na wspólną zabawę połączoną z licytacją gadżetów WOŚP i fantów ofiarowanych przez mieszkańców Lubrańca. Licytację poprowadzili burmistrz Stanisław Budzyński, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Sławianowski, dyrektor LCDK Anna Stawicka.

Przeprowadzam licytację, ale również biorę czynny w niej udział. Spłacam dług WOŚP za długoletnią chorobę. Urządzenia, które pomogły mnie i mojej rodzinie były zaopatrzone w serduszka. Tegoroczna edycja przewiduje pomoc dla najmłodszych, a mój synek z takiej aparatury również korzystał -€“ powiedział burmistrz Stanisław Budzyński.

Program artystyczny finału uatrakcyjnili: soliści z Klubu Młodego Piosenkarza, Kapela ludowa „Mazurkas” z Izbicy Kujawskiej pod kierownictwem Tadeusza Mroczkowskiego, solistka Bożena Wochna, para taneczna: Amelia Rolerad i Hubert Olszewski.

O godzinie 20:00 na placu 3 Maja zabłysło symboliczne „Światełko do nieba”.

BRZEŚĆ KUJAWSKI

Fotorelację znajdziesz tutaj (kliknij)

W Brześciu Kujawskim sztab Wielkiej Orkiestry został utworzony tradycyjnie przy Brzeskim Centrum Kultury. Już od wczesnych godzin rannych 15 wolontariuszy wyruszyło z puszkami, aby kwestować na rzecz wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Pierwszym punktem brzeskiego finału był mecz piłki nożnej, w którym zagrali zawodnicy i kibice GKS Łokietek.

W godzinach popołudniowych w sali Centrum Kultury odbył się koncert.

Wystąpiły dzieci z przedszkoli i szkół, następnie wszystkie grupy zespołu folklorystycznego "Dzieci Kujaw". W programie znalazł się także koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Brestivia" wraz z mażoretkami oraz występ koła wokalnego GAMA.

Kolejnym punktem programu był koncert trzech zespołów: "Incept the pain", "Jokolavie Band" Osięciny, „Pod prąd" . W akcję włączył się także Zespół Szkół Rolniczych z Brześcia, który przekazał kwotę 2 tysięcy złotych. Jak podkreśliła dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury Agata Kubajka wśród licytowanych przedmiotów znalazły się między innymi: piłka z podpisami zawodników "Łokietka", koszulki z logo 26 Finału WOŚP, koszulki z logo Brześć Kujawski, kupony do salonu fryzjerskiego, 2 torty, koszulka "GKS Łokietek".

GMINA WŁOCŁAWEK

Fotorelację znajdziesz tutaj (kliknij)

Wielka Orkietra zagrała także w Gminie Włocławek.

Jeżeli chodzi o WOŚP to gramy od samego początku. Z roku na rok widzimy coraz więcej osób zaangażowanych w akcję. W tym roku jest rekordowa liczba fantów co nas bardzo cieszy. Licytacja, potrwa ponad dwie godziny. Myślę, że padnie rekord naszej orkiestry. W akcję włączyło się całe środowisko lokalne poczynając od najmłodszych czyli przedszkolaków, szkoła podstawowa, harcerze, ale również i KGW, Zespół folklorystyczny "Kruszynioki", sołtysi, radni. Całe środowisko jest dzisiaj zaangażowane i to nas cieszy. Przyświeca nam jeden główny cel to jest pomoc dla najmłodszych bowiem w każdej rodzinie wcześniej czy później może się zdarzyć, że będzie udzielana pomoc przy pomocy urządzeń, które będą zakupione przez WOŚP - podsumowała wójt Ewa Braszkiewicz.

W poszczególnych miejscowościach naszego regionu zebrano następujące kwoty:

Baruchowo  - 2017 r. - 6.565,25 zł ,  2018 roku 8 420,84 zł

Boniewo - 2017 r. ponad 10 300,00 zł, 2018 r. 12 200,00 zł

Brześć Kujawski - 2017 -  15.000,00 zł, 2018 r.  15 200,00 zł.

Choceń -  2017 r.- 15 150,50 zł,  2018 r.  13 300,33 zł.

Lubień Kujawski - 2018 rok - 9 906,11 zł

Lubraniec - 2017r.- 14.198,66 zł, 2018 r. ponad 20 056,91 zł

Gmina Włocławek  - 2017 r. -  26 340,00 zł (Kruszyn i Smólnik), 2018 r. Kruszyn 20 891,77 zł, Smólnik - 8412,20zł, 12 Euro, 20 Funtów.

Miasto Włocławek - 2017 r. 212.783,76 zł, 2018 rok - na godzinę 22.00 zebrana kwota we Włocławku wyniosła 228 239,49 zł. Jest już rekord, ale jeszcze nie zakończona akcja.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.