Hanki Sawickiej w Brześciu Kujawskim zmienia nazwę. Będzie się nazywała ...

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

W Brześciu Kujawskim nie będzie już ulicy Hanki Sawickiej. Dotychczasowa H. Sawickiej otrzymała nazwę „Królewska”.

Z dniem 6 lipca 2017 r. dotychczasowa ulica Hanki Sawickiej w Brześciu Kujawskim otrzymała nazwę "Królewska" /Uchwała nr XXII/159/17 Rady Miejskiej z 12 czerwca 2017 r. - Dz. Urz. Woj. Kuj.-Pom. z 2017 r. poz. 2562/. Przedmiotową uchwałę i treść obwieszczenia udostępnia się na gminnej stronie bip.brzesckujawski.pl. Istniejąca numeracja nieruchomości tej ulicy oraz mieszkań do celów adresowych zostaje zachowana bez zmian – czytamy w obwieszczeniu opublikowanym na stronie Brzeskiego Ratusza.

Zgodnie z art. 5 ustawy z 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej /Dz. U. z 2016 r. poz. 744/, pisma oraz postępowania sądowe i administracyjne w sprawach ujawnienia w księgach wieczystych oraz uwzględnienia w rejestrach, ewidencjach i dokumentach urzędowych zmiany nazwy ulicy są wolne od opłat a taka zmiana nie ma wpływu na ważność dokumentów zawierających nazwę dotychczasową.

Polub nas na Facebooku kliknij [tutaj] dowiesz się więcej

Komentarze

bez sensu na zmianę ulic. każda nacja polityczna zmienia poglądy skończy się kadencja pis i ktoś znowu wpadnie na genialny pomysł zmian nazw. skoro zmienia się ulica to powinno zmienić adres zamieszkania w dokumentach. a nie błędne koło, że pisma nadal będą przychodziły na stary adres skoro już go nie ma.

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.