III Festiwal Zespołów Folklorystycznych w Brześciu Kujawskim za nami. Poznaj zwycięzców [ZDJĘCIA]

W dniu 3 Maja Brzeskie Centrum Kultury i Towarzystwo Kulturalne W Brześciu Kujawskim po raz trzeci zorganizowało Festiwal Zespołów Folklorystycznych im. Tadeusza Zielińskiego.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Do tegorocznej edycji zaproszenie przyjęło 13 zespołów folklorystycznych prezentujących autentyczny folklor, głównie kujawski. Tym samym na scenie zaprezentowało się ponad 250 wykonawców. Gospodarzami festiwalu był zespół "Dzieci Kujaw" oraz "Spod Strzechy". Brzeskie zespoły dały występy pozakonkursowe.

Ponad to Panie ze "Spod Strzechy" dbały aby wszyscy zaproszeni goście smacznie zjedli kujawski żurek. Jury w składzie- przewodnicząca Jadwiga Kurant oraz Elżbieta Kraszewska - Sikorska i Tomasz Majchrzak przyznało nagrody w trzech, wyodrębnionych kategoriach.

W kategorii dziecięce zespoły folklorystyczne : I miejsce dla Z.P.i T. "Swojacy" z Baruchowa ( grupa dziecięca starsza). II miejsce Zespół Folklorystyczny "Kujawy Nadwiślańskie" z Lubania. III miejsce dla Z.P.i T. "Ziemia Kujawska" z Chocenia ( grupa dziecięca starsza).

W kategorii młodzieżowe (14-19 lat) zespoły folklorystyczne jury przyznało I miejsce dla Z.P.i T. "Kujawy" z Włocławka i II miejsce dla Z.P.i T. "Swojacy" z Baruchowa. W kategorii dorosłe zespoły folklorystyczne jury przyznało dwa równorzędne I miejsca dla Zespołu "Złotniczanki" ze Złotnik Kujawskich i dla "Kapeli Spod Kowala" z Kowala, drugiego miejsca nie przyznano, III miejsce Z.P.i T. "Kujawy " z Radziejowa.

Ponadto przyznano nagrody indywidualne dla Jana Olejnika z "Kapeli Spod Kowala" oraz dla Aurelii Klass z Z.P.i T. "Ziemia Kujawska" z Chocenia. Tegoroczna edycja była współfinansowana przez Starostwo Powiatowym we Włocławku. G

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ- SYSTEM S.A. był sponsorem III Festiwalu Zespołów Folklorystycznych im. Tadeusza Zielińskiego.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.

» Kalendarz imprez

  • czwartek, 24 Maj, 2018
  • sobota, 26 Maj, 2018
  • niedziela, 27 Maj, 2018
  • niedziela, 27 Maj, 2018
  • czwartek, 31 Maj, 2018
  • niedziela, 3 Czerwiec, 2018
  • czwartek, 7 Czerwiec, 2018
  • niedziela, 10 Czerwiec, 2018