Kto zostanie "Mistrzem Dykcji"? Jutro staną w szranki w Brześciu Kujawskim

Fot.: Archiwum promocjewloclawskie.pl "Dzień Patrona SP nr 1 w Brześciu Kujawskim 2017"

6 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim odbędzie się konkurs logopedyczny pod nazwą “Mistrz Dykcji”, organizowany z myślą o uczniach klas IV-VII uczęszczających do tejże placówki. Jest to naturalna kontynuacja konkursu szkolnego dla uczniów klas I-III.

Nadrzędnym celem turnieju jest promowanie starannej wymowy oraz kształtowanie umiejętności i nawyku poprawnej i wyrazistej artykulacji, a także uwrażliwianie uczniów
na wyjątkowość i piękno mowy ojczystej.

Uczniowie staną w szranki pod honorowym patronatem dyrektora placówki. Do jury konkursu zaproszono, m.in. osoby związane z lokalnym środowiskiem szeroko pojętej kultury oraz polityki.

Do walki o tytuł “Mistrza Dykcji” przystąpią zwycięzcy eliminacji klasowych, którzy będą musieli wygłosić przygotowany wiersz oraz poradzić sobie z wylosowanym łamańcem językowym.

Zwycięzcą, w każdej kategorii wiekowej, zostanie osoba, która zostanie najwyżej oceniona przez komisję konkursową. Na laureatów i uczestników czekają bardzo atrakcyjne nagrody. 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.

» Kalendarz imprez