Pobiegną z Lubrańca do Brześcia. Weźmiesz udział?

Fot. Archiwum promocjewloclawskie.pl

Wkrótce wspólny bieg  organizowany przez  Gminy: Brześć Kujawski  i Lubraniec.

Od 4 lat miłośnicy biegania pokonują 10-kilometrową trasę. W  maju wyruszą w nią już po raz czwarty. IV  edycja biegu  Memoriałowego  im. Czesława Wasielewskiego odbędzie  się w tym roku 27 maja. Nasza redakcja kibicuje gorąco uczestnikom doceniając samozaparcie zawodników, których z roku na rok uczestniczy  w biegu coraz więcej. W III edycji wystartowało około 350 zawodników, a rok wcześniej 170.

Główną ideą jaka przyświeca organizacji tego wydarzenia jest oddanie hołdu zmarłemu wybitnemu sportowcowi kadry olimpijskiej przygotowującej się do Igrzysk w 1940 roku, a także upowszechnianie biegania jako najbardziej naturalnej formy aktywności fizycznej, promocja zdrowego stylu życia oraz promocja gminy Brześć Kujawski, a w tym roku również i gminy Lubraniec. Tegoroczna edycja organizowana jest we współpracy z gminą Lubraniec, ze względu na związek patrona biegu z obiema gminami.

To już kolejna inicjatywa. W tym roku zorganizowaliśmy podróż sentymentalną. Doszliśmy do wniosku, że warto wykorzystać historię Czesława Wasilewskiego fakt, że spoczywa na Cmentarzu w Lubrańcu, że w Lubrańcu mieszka jego córka i wspólnie z Gminą Lubraniec zorganizować ten bieg. W domu córki Czesława Wasilewskiego znajduje się kolekcja pucharów. - powiedział Tomasz Chymkowski Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji  w Brześciu Kujawskim.

 Czesław Wasilewski jest postacią bardzo bliską burmistrzowi z Lubrańca Stanisławowi Budzyńskiemu, ponieważ jak sam podkreślił podobnie jak on  był związany zarówno z Brześciem Kujawskim i Lubrańcem.

Córka Czesława Wasilewskiego, Bożena Szulc jest naszą mieszkanką, która jak nam wiadomo wystartuje również w tegorocznym biegu. Jest dla nas zaszczytem uhonorowanie wspaniałego sportowca”.- podkreślił burmistrz Stanisław Budzyński.

 Już ruszyły zapisy do biegu ulicznego na dystansie 10 km.

Zawodnicy wystartują ze Stadionu Miejskiego w Lubrańcu o godz. 14:00. Bieg zakończy się na  Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim.

Zgłoszenia przyjmowane będą poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.super-sport.com.pl/zapisy. Zgłoszenia online zostaną zawieszone w dniu 20 maja 2017 roku o godz. 24.00. Po tym terminie zgłoszenia będą możliwe w Biurze Zawodów w dniu Biegu, pod warunkiem dostępności miejsc. Organizator ustala limit zawodników na 350 osób. Zawodników  podczas biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 1h 30 minut.

W IV Memoriale im. Czesława Wasielewskiego prawo startu mają osoby, które do dnia 27 maja 2017 roku ukończą 18 lat, lub 16 lat pod warunkiem podpisania zgody przez rodzica/opiekuna prawnego. Warunkiem uczestnictwa w Biegu jest: wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wpłata opłaty startowej, akceptacja warunków Regulaminu, akceptacja udziału w Biegu na własną odpowiedzialność, mając na uwadze niebezpieczeństwa i ryzyka wynikające z charakteru i długości Biegu. W Biegu powinny uczestniczyć wyłącznie osoby, które posiadają dobry stan zdrowia, nieposiadające przeciwwskazań medycznych do uczestnictwa w Biegu,  akceptacja publikacji wizerunku Uczestnika oraz jego danych w relacjach z imprezy, zamieszczanych w mediach oraz materiałach promocyjnych.

Wszyscy zawodnicy muszą zostać zweryfikowani w Biurze Zawodów w dniu zawodów. Odbiór numerów startowych odbywać się będzie za okazaniem dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Imprezie tradycyjnie będą towarzyszyć Biegi Memoriałowe dla Dzieci i Młodzieży, które niezmiennie odbywają się na brzeskim stadionie.

Bieg należy do cyklu biegów Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.