Szykuje się kolejna inwestycja. W Brześciu Kujawskim inwestorzy pojawiają się jak grzyby po deszczu

Tomasz Chymkowski Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji, członek zarządu powiatu we Włocławku jest usatysfakcjonowany, że konferencja „Strefa w każdej Gminie”  odbyła się właśnie w Brześciu Kujawskim.

Jesteśmy ważnym partnerem zarówno dla strefy,  dla wojewody Kujawsko- Pomorskiego jak i sejmiku jeśli chodzi o rozwój gospodarczy - mówił Tomasz Chymkowski.

Cieszy się on, że zainicjowano tego typu spotkanie właśnie z Brześciu Kujawskim. Kluczowe znaczenie mają również poruszone na spotkaniu kwestie związane z rozbudową infrastruktury. Poruszono też tematy  związane z budową obwodnicy. Padły też kolejne deklaracje.

Tomasz Chymkowski chciałby być  dobrej myśli, jednak ma obawy, ponieważ do samorządowców docierają sygnały, że  na scenie politycznej Ministerstwa Infrastruktury  będą zmiany  i kompetencje tego ministerstwa przejdą pod Ministerstwo Rozwoju.

Boimy się, że temat obwodnicy może zostać zapomniany. Niemniej jednak biorąc pod uwagę to, że Ministerstwo Rozwoju w obecnej konfiguracji ma bardzo duże możliwości  w zakresie rozwijania stref i rozwoju gospodarczego kraju  gdyby te kompetencje zostały przypisane do tego ministerstwa wtedy będę dobrej myśli, że sprawa obwodnicy będzie załatwiona pozytywnie - mówi Tomasz Chymkowski.

Nowi inwestorzy pojawiają się w strefie brzeskiej „jak grzyby po deszczu”.

Ja nie ukrywałem nigdy, że cały czas pracujemy i będziemy pracować. Oprócz mniejszych inwestycji, które mamy otwarte przygotowujemy się do bardzo dużej inwestycji, o której  nie możemy mówić ze względu na klauzulę poufności. Przed nami bardzo duża inwestycja, największa jeśli chodzi o powiat włocławski na przestrzeni  ostatnich kilkudziesięciu lat - wyjaśnia naczelnik.

Według naczelnika jednym z kluczowych elementów spotkania jest deklaracja ze strony rządowej jak i sejmiku województwa Kujawsko-Pomorskiego w zakresie budowy obwodnicy.

Mając na uwadze  wielkość i znaczenie tej inwestycji ruch komunikacyjny wzrośnie kilkukrotnie dlatego budowa obwodnicy ma tutaj ogromne znaczenie – dodał na zakończenie naczelnik Chymkowski.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.