Uroczyste Obchody Konstucji 3-go Maja w Brześciu Kujawskim

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Konstytucja z dnia 3 maja 1791 roku była największym osiągnięciem legislacyjnym Sejmu Czteroletniego. Od momentu jej uchwalenia stała się symbolem suwerenności Rzeczypospolitej oraz jej dążeń do odzyskania niepodległości. Rocznice uchwalenia konstytucji nazywamy świętem radości i wolności. W ten szczególny dzień przypominamy karty historii po to, by czerpać z nich siłę, mądrość i wartości, które pozwalały Polakom przetrwać trudne czasy niewoli.

3-go maja w Brześciu Kujawskim podobnie jak w innych miejscowościach regionu odbędą się uroczystoczyste obchody Konstytucji 3-go Maja.

Burmistrz Brześcia Kujawskiego w imieniu własnym jak i całego samorządu brzeskiego zaprasza do udziału w uroczystych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja.

Program uroczystości:

8:30 - Uroczysta Sesja Rady Miejskiej – nadanie honorowego tytułu „Zasłużony dla Gminy Brześć Kujawski” w sali obrad Rady Miejskiej – Urząd Miejski

9:00 – Msza Święta w intencji ojczyzny – Kościół Parafialny pw. św Stanisława BM

10:00 – Złożenie kwiatów pod pomnikiem króla Władysława Łokietka – Skwer Miejski

11:00 – Mecz IV ligi kujawsko-pomorskiej w narodowej oprawie zagrają GKS Łokietek Legia Chełmża – Stadion Miejski (odwołany)

14:00 – II Festiwal Zespołów Folklorystycznych im. Tadeusza Zielińskiego – Skwer Miejski.

Komentarze

Widzę cenzura na portalu;) Ale grunt, że nie macie już Konstytucji 1-go Maja:)

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.