Jaki był 2017 rok w Gminie Choceń? Co przyniesie rok 2018?

Rok 2017 to kolejnych inwestycji dla Gminy Choceń między innymi w infrastrukturę drogową, obiekty szkolne, instalacje przydomowych oczyszczalni ścieków, budowę bloku mieszkalnego i wiele innych. Nie wszystkie sprawy toczą się jednak tak jakby samorząd tego oczekiwał.

Konkursy w Urzędzie Marszałkowskim są opóźnione, a mimo to jest się czym pochwalić. Nie siedzieliśmy i nie czekaliśmy na marszałkowskie konkursy. Realizowaliśmy inne zadania. Wybudowaliśmy łącznie również z drogą powiatową przez te 3 lata 40 km dróg. Wydaliśmy 14 mln zł na które pozyskaliśmy dofinansowania około 7 mln zł. Biorąc pod uwagę, że na drogi jest bardzo mała oferta jeśli chodzi o zewnętrzne pieniądze to mamy znakomity wynik. Kadencja zamknie się realizacją około 50 km dróg - podsumował wójt Roman Nowakowski.

Należy podkreślić, że to nie koniec inwestycji drogowych, ponieważ już wojewoda Kujawsko-Pomorski zatwierdził wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w roku 2018. Na pierwszym miejscu tej listy wśród gmin składających wnioski o dofinansowanie w roku 2018 zadań w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 jest Gmina Choceń.

Pierwsze miejsce w rankingu to nasza prawdziwa duma i niezaprzeczalny dowód, że jesteśmy najlepsi - mówi uśmiechając się wójt.

Oprócz przedsięwzięć drogowych, które są istotne dla mieszkańców gmina buduje blok, rozpoczęła również instalacje przydomowych oczyszczalni ścieków. Fotowoltaika jest na starcie, wiosną będzie ponad 100 instalacji. Wiele tematów zrealizowano związanych z edukacją. Przeniesiono także Urząd Gminy.

Mamy obecnie warunki nie gorsze jak w pozostałych gminach powiatu włocławskiego - dodaje wójt Nowakowski.

Jednym z obleganych miejsc latem przez mieszkańców jest jezioro Choceńskie wraz z otaczającym je terenem. To świetne miejsce na zabawę dla dzieci i dorosłych, żeglowanie, bieganie czy jazdę na rowerze. Można też rozłożyć koc i nie robić nic.

Wójt Roman Nowakowski podkreślił, że dużo wysiłku i zaangażowania potrzeba, aby wystartować z terenami nad jeziorem  4 ha gruntu. Ma on jednak nadzieję, że biznes turystyczny z prawdziwego zdarzenia ruszy bo potencjał jest. Przygotowywane są też tereny inwestycyjne w samym Choceniu.

Wójt chciałby aby powstał market z prawdziwego zdarzenia. Targowisko będzie usytuowane tuż przy samym markecie. Już wiosną rozpocznie się budowa targowiska. Gmina umowę z Urzędem Marszałkowskim już podpisała.

Podsumowałbym, że był to dobry rok dla samorządu choceńskiego. Coraz trudniej jest przygotować całościowo inwestycję, ale mam znakomitą załogę, która potrafi wiele zdziałać. Jestem dumny z tej pracy i z pracowników - chwalił załogę wójt Roman Nowakowski. 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Brawo wójcie , wyprzedziłeś ich i tak trzymać!!!!!!

To mnie jako mieszkańca cieszy, że myśli się o naszym środowisko wiele się zrobiło ale ja bym jeszcze chciał aby nad tym jeziorem było ładniej to chętniej do nas będą przyjeżdzali.

Obiecanki a drogi jak za boryne wstyd potrzebna jest Pani Jaworowicz

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.