Szkoła jak marzenie. Robi wrażenie! Tak będzie wyglądało Powiatowe Centrum Kształcenia w Chodczu

Fot. promocjewloclawskie

Projektowane zadanie inwestycyjne pn. „Budowa Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego na bazie organizacyjnej Zespołu Szkół w Chodczu wraz z infrastrukturą i wyposażeniem” niebawem będzie rozpoczęte.

Nowy budynek szkoły zawodowej w Chodczu umożliwi przyszłym fachowcom odbywanie zajęć praktycznych w nowoczesnych pracowniach. W ramach planowanego działania Powiat Włocławski realizować będzie budowę Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego w celu poprawienia jakości infrastruktury kształcenia zawodowego.

Na ten temat rozmawiamy z radnym, z członkiem zarządu Powiatu Włocławskiego Tomaszem Jezierskim.

Redaktor: Jaka będzie nowa inwestycja?

Członek Zarządu Tomasz Jezierski: W skład Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego będzie wchodził kompleks budynków; w tym warsztaty i pracownie kształcenia zawodowego z placem manewrowym, zastępując tym samym istniejącą infrastrukturę Zespołu Szkół w Chodczu oraz dostosowując proponowaną dotychczas ofertę kształcenia do założeń wynikających z przeprowadzonej diagnozy.

Redaktor: Jakie pracownie zawodowe zaplanowano?

Członek Zarządu Tomasz Jezierski: W ramach nauki zawodu zaplanowano nowoczesne pracownie zawodowe, m.in. mechaniki pojazdów i maszyn, pracownię obróbki cieplnej i obróbki plastycznej, pracownie obrabiarek konwencjonalnych, pracownię procesów magazynowo-spedycyjnych oraz nowoczesną pracownię technologii gastronomicznej.

Redaktor: A co z wyposażeniem?

Członek Zarządu Tomasz Jezierski: Wszystkie zaplanowane pomieszczenia wyposażone zostaną w nowoczesny sprzęt zgodny z obecnymi standardami nauczania i pozytywnie zaopiniowany przez przedsiębiorców.

Redaktor: Jaki cel przyświeca tej inwestycji?

Członek Zarządu Tomasz Jezierski: Powiat realizując inwestycję odpowiada na potrzeby lokalnego rynku pracy oraz obecnych i przyszłych zakładów produkcyjnych, które będą lub są zlokalizowane na obszarze powiatu na wyznaczonych terenach inwestycyjnych między innymi w gminie Brześć Kujawski oraz Lubień Kujawski.

Redaktor: Co tak naprawdę zadecydowało o rozpoczęciu tej inwestycji?

Członek Zarządu Tomasz Jezierski: Obecnie do ZS w Chodczu uczęszcza 331 uczniów, niestety ilość pomieszczeń oferowanych przez placówkę jest niewystarczająca i utrudnia jej właściwe funkcjonowanie. Największym problemem szkoły jest prowadzenie zajęć w trzech budynkach przy ul. Kaliskiej, ul. Nowej oraz Placu Kościuszki, co wiąże się z przechodzeniem nauczycieli oraz uczniów na zajęcia lekcyjne. W tej sytuacji plan zajęć musi uwzględniać czas na przemieszczanie się pomiędzy obiektami. Zajęcia oraz warsztaty prowadzone są  w różnych miejscach, tym samym uczniowie muszą pokonywać odległości pomiędzy poszczególnymi budynkami szkoły.

Redaktor: Dziękuję za rozmowę

Tomasz Jezierski : Ja również.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.