Kulig z Prezydentem Włocławka i Wójtem Gminy Baruchowo

Zimą zapraszamy do Gorenia Dużego w Gminie Baruchowo. To właśnie tutaj Wójt Gminy Baruchowo Stanisław Sadowski, Centrum Organizacji Pozarządowych w imieniu Andrzeja Pałuckiego Prezydenta Miasta Włocławek, Nadleśnictwo Włocławek oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Baruchowie zorganizowali w dniu 26.01.2013r. Karnawałowy Kulig.  Impreza rozpoczęła się o godz. 11.00 przy Zielonej Szkole w Goreniu Dużym. Poprzez  pełen wrażeń kulig uczestnicy mogli przekonać się jak piękny jest Goreń Duży zimą. Z dala od zgiełku, tłumów można było  podziwiać niezwykle urokliwe i zaśnieżone zakątki Gminy Baruchowo.  Zabawa była rewelacyjna. Oby więcej takich inicjatyw - podkreśliła Małgosia uczestniczka zimowej imprezy. W czasie lub po kuligu ognisko, ciepły posiłek, góralska muzyka, zabawy na śniegu jednym słowem mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci jak również dla dorosłych.
Duża porcja śmiechu i świetna zabawa. Podkreślić należy, że w śnieżnym szaleństwie brało udział ok. 300 osób.

Dla wszystkich, którzy nie mieli okazji skorzystać z kuligu informujemy, że „Zielona Szkoła” w Goreniu Dużym po modernizacji wznowiła swoją działalność edukacyjno – rekreacyjną. W obecnej, rozszerzonej ofercie ośrodka, poza edukacją ekologiczną dzieci i młodzieży znaleźć można:

  • Organizację imprez okolicznościowych (chrzty, komunie, wesela),
  • Szkolenia i konferencje,
  • Spotkania integracyjne,
  • Grzybobrania,
  • Wigilie firmowe,
  • Wieczorki taneczne,
  • Przejażdżki konnymi bryczkami i kuligi zimowe,
  • Pikniki rodzinne…… i wiele innych imprez

Do dyspozycji są pokoje wieloosobowe (10 -20 osób) dla przybywających tu uczniów, jak również pokoje 3-4 osobowe dla gości, chcących zaczerpnąć świeżego powietrza i pobyć kilka dni na łonie natury.
„Zielona Szkoła”  dysponuje również dużą salą (na ok. 150 osób) wyposażoną w wiejski stół, sprzęt TV i DVD jak również gustowny kominek. Sala ta stanowi idealne miejsce na organizację wesela czy konferencji. Posiadają również: salę dydaktyczną (wyposażoną w projektor) oraz świetlicę na ok. 50 osób.

Lokalizacja ośrodka jest specjalnym walorem wzmacniającym pozytywne doznania z pobytu w „Zielonej Szkole”. Położony na skraju lasu w pobliżu czystych jezior: Goreńskiego i Skrzyneckiego, oferuje gościom możliwość przeżycia przygód niezwykłych i niezapomnianych. Po pracy odnajdziecie tu Państwo docelowe miejsce na nocleg i wypoczynek nad jeziorem z plażą. Cisza, spokój, śpiew ptaków pozwoli Państwu oderwać się od monotonii i trosk życia codziennego.

Zapraszamy do Gorenia Dużego w Gminie Baruchowo!!!

Zobacz także fotorelacje:

Kulig w Goreniu Dużym cz. 1

Karnawałowy Kulig w Goreniu cz. 2

Wkrótce videorelacja.

Kulig 2013 w Goreniu Dużym - video

 

 

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.