Czołowe zderzenie pod Kowalem. Strażacy użyli narzędzi hydraulicznych. Jedna osoba nie żyje [ZDJĘCIA]

W dniu 29 maja 2015 roku w m. Przydatki Gołaszewskie gm. Kowal (droga krajowa nr 91) doszło do wypadku drogowego. Miejskie Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o godz. 14:30. Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono zderzenie samochodu osobowego z samochodem dostawczym.

Samochód osobowy marki Daewoo Tico zderzył się czołowo z samochodem dostawczym Mercedes Sprinter. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierujący i pasażer samochodu osobowego oraz kierowca samochodu dostawczego. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu pomocy kierowcy samochodu dostawczego, który wyszedł z auta o własnych siłach oraz dokonaniu dostępu do poszkodowanych z samochodu osobowego przy użyciu narzędzi hydraulicznych, co pozwoliło na przekazanie rannych Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W trakcie działań ruch na drodze był wstrzymany. Następnie uprzątnięto z jezdni resztki powypadkowe oraz zneutralizowano i usunięto płyny eksploatacyjne. Miejsce akcji zabezpieczono.

W akcji brały udział: dwa zastępy z JRG nr 2 - samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16, samochód ratownictwa technicznego SLRt; samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2/16 z OSP Kowal; samochód operacyjny z KM PSP Włocławek oraz policja i pogotowie ratunkowe. Akcja trwała 2 godziny i 27 minut.

Okoliczności wczorajszego (29.05) wypadku drogowego wyjaśniają włocławscy policjanci. Na skutek odniesionych obrażeń zmarł jeden z kierujących.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący daewoo tico, na drodze krajowej K91 zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z mercedesem sprinterem.

Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Zarówno 56-letni kierowca tico jak i 48-letni pasażer z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. 36-letni kierowca mercedesa nie odniósł obrażeń.

Niestety kierowca daewoo tico na skutek odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Galeria zdjęć: 

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.