Szkoła z tradycją i ambicjami. Kolejny grant dla Szkoły Podstawowej w Smólniku

Wczoraj tj. 15.05.2018 r. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi odebrała na Gali Fundacji Anwil dla Włocławka grant na realizację projektu pt. ,,Akademia Wiedzy i Umiejętności Juniora i Seniora - Razem łatwiej”.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Jest to projekt społeczno – edukacyjny aktywizujący i integrujący seniorów z dziećmi i młodzieżą Gminy Włocławek.

Projekt dotyczy przede wszystkim integracji międzypokoleniowej, mającej na celu wymianę doświadczeń i zdobywanie nowych umiejętności w przyjaznej atmosferze.

W projekcie każda grupa wiekowa może wykazać się aktywnością, zaangażowaniem i kreatywnością. Będą łamane bariery i stereotypy związane z „konfliktem pokoleń”. Projekt skierowany jest do dzieci, młodzieży i seniorów z terenu gminy Włocławek. Seniorzy zdobędą umiejętności korzystania z osiągnięć technologicznych z zakresu komunikacji cyfrowej i komunikacji językowej. Uczniowie rozwiną poczucie lokalnego patriotyzmu, znajomość historii, kultury oraz tradycji „Małej Ojczyzny”. Wszyscy uczestnicy projektu będą ze sobą współpracować w imię zasady ,,Razem łatwiej”.

Projekt zostanie zrealizowany w formie akademii. W ramach jej działalności będą organizowane warsztaty, prelekcje i cykliczne spotkania, podczas których beneficjenci projektu potwierdzą swoje uczestnictwo w „Indeksie Akademii Juniora i Seniora”. Wpisów dokonają prowadzący zajęcia. Aktywni uczestnicy zostaną uhonorowani medalami i pamiątkowymi dyplomami podczas uroczystości kończącej realizację projektu. Niektóre z przedsięwzięć to:

1. Zajęcia artystyczne „Z folklorem kujawskim za pan brat” – warsztaty: nauka tańców kujawskich. Zajęcia poprowadzą seniorzy z Zespołu Folklorystycznego „Smólnik” dla dzieci i uczniów SP.

2. Zajęcia komputerowe dla seniorów prowadzone przez uczniów SP w Smólniku.

3. Zajęcia językowe (język angielski, niemiecki) – poziom podstawowy- dla seniorów prowadzone przez uczniów SP w Smólniku.

4. SPLLUWA – Sportowe Powitanie Lata Ludzi Umiejących Wypoczywać Aktywnie – „Sto na 100” – wydarzenie sportowe aktywizujące seniorów i juniorów (wyścig rolkarzy, rozgrywki badmintona, piłki siatkowej pokonywanie dystansów o różnej odległości i w różnym tempie, pchnięcie kulą, itp.).

5. Obchody z okazji Święta Niepodległości:

6. "Cudze chwalicie swego nie znacie”- wycieczka po Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym.

7. Udział w uroczystościach otwarcia szlaku męczeństwa rodziny Migdalskich.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Zobacz także: 

W Smólniku stawiają na rozwój. Co nowego w projekcie „Tajemnice Panów R”?

Uczniowie szkoły w Smólniku realizują projekt matematyczno-chemiczno-informatyczny pt. „Tajemnice Panów R.”, na którego realizację szkoła p

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.

» Kalendarz imprez

  • czwartek, 24 Maj, 2018
  • sobota, 26 Maj, 2018
  • niedziela, 27 Maj, 2018
  • niedziela, 27 Maj, 2018
  • czwartek, 31 Maj, 2018
  • niedziela, 3 Czerwiec, 2018
  • czwartek, 7 Czerwiec, 2018
  • niedziela, 10 Czerwiec, 2018