Brutalne zabójstwo młodej kobiety. Zatrzymani dwaj obywatele Ukrainy

Fot. Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

Policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 34 i 42-latka, którzy próbowali przekroczyć granicę z Ukrainą. Mężczyźni odpowiedzą za dokonanie brutalnego zabójstwa młodej kobiety, której zwłoki zostały ujawnione w minioną niedzielę w stawie w miejscowości Brodzica. Trzeci z zatrzymanych 29-latek odpowie za to, że pomimo posiadanej wiedzy o popełnionym przestępstwie, nie powiadomił o nim organów ścigania. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zamościu

Dzięki współpracy policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej zatrzymano dwóch obywateli Ukrainy, 34 i 42-latka. Podejrzani odpowiedzą za brutalne zabójstwo młodej kobiety. Jej zwłoki zostały odnalezione w minioną niedzielę, w stawie w miejscowości Brodzica, gmina Hrubieszów. Już pierwsze oględziny zwłok wskazywały, że doszło do zbrodni.

Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci wraz z prokuratorem. Policja przeprowadziła oględziny, przesłuchiwała świadków i zabezpieczyła ślady. Podjęto szereg czynności mających na celu wyjaśnienie okoliczności tego przestępstwa. Funkcjonariusze Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie za pomocą specjalistycznego sprzętu wypompowali wodę w stawie oraz pobliskiej studni. Strażacy pracujący wspólnie na miejscu zdarzenia pomogli także w wydobyciu zwłok kobiety.

Policjanci skupili się m.in. na ustaleniu kręgu osób, z którymi ofiara mogła mieć w ostatnim czasie kontakt. W kręgu osób mogących mieć związek ze śmiercią kobiety znaleźli się dwaj obywatele Ukrainy. Policjanci skontaktowali się z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Spodziewaliśmy się, że będą oni usiłowali przekroczyć granice naszego kraju. Tak też się stało. Tego samego dnia funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 34 i 42-latka na przejściu granicznym w Dołhobyczowie, a następnie przekazali policjantom.

W trakcie wykonywanych czynności w sprawie zabójstwa, hrubieszowscy kryminalni wspólnie z policjantami z KWP w Lublinie ustalili i zatrzymali kolejną osobę. To 29-letni mieszkaniec gminy Hrubieszów, który również usłyszał zarzuty. Mimo posiadanej wiedzy o popełnionym przestępstwie, nie powiadomił o nim organów ścigania.

Obecnie Prokuratura Okręgowa w Zamościu prowadzi w tej sprawie śledztwo. Wobec dwóch obywateli Ukrainy Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy, natomiast wobec 29-latka dozór Policji.

Za zabójstwo grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebooku kliknij [tutaj] dowiesz się więcej

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.