Koncert charytatywny w Lubieniu za nami [ZDJĘCIA]

W dniu 11 maja 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim odbył się kolejny koncert tym razem dla Patryka Lubasińskiego. Patronat honorowy objął Marek Wiliński burmistrz Lubienia Kujawskiego. Celem koncertu było zebranie środków na pomoc finansową dla Patryka. W organizację imprezy włączyli się aktywnie uczniowie, dyrekcja , nauczyciele i rodzice.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Po raz kolejny ZPO w Lubieniu Kujawskim przeprowadza tego typu akcję charytatywną dla ucznia tej szkoły. Cieszę się, że takie akcje są podejmowane przez ZPO i że nie tylko nauczyciele ale i uczniowie, osoby indywidualne, rodzice uczniów uczących się w szkole czy też osoby z terenu gminy potrafią dzielić się tym co mają, potrafią wesprzeć naszego mieszkańca. To jest bardzo szczytny cel i bardzo ambitna inicjatywa - powiedział burmistrz Marek Wiliński.

Podczas koncertu przybyła tłumnie publiczność miała okazję podziwiać występ dzieci, młodzieży i pracowników szkoły. Goście mogli również obejrzeć występ Justyny Gruszeckiej, Pawła Wojciechowskiego i Zespołu z Brześcia Kujawskiego. Koncertowi towarzyszyła licytacja voucherów, wyrobów artystycznych. Środki finansowe pozyskane ze zorganizowanego kiermaszu i bufetu również zasiliły konto akcji. Imprezę charytatywną oraz licytację poprowadził Marcin Kubisztal.

Po raz 5 organizujemy koncert charytatywny na rzecz osób niepełnosprawnych, uczniów naszej szkoły. Jest to o tyle ważna inicjatywa bowiem z jednej strony pomagamy dzieciakom i zbieramy pieniądze, które są jak wiadomo na rehabilitację, na pomoc, na codzienne życie, a z drugiej strony jest to inicjatywa, która bardzo integruje środowisko lokalne, wszelkiego rodzaju zakłady i przedsiębiorców. Mamy szereg sponsorów. Korzyści z tego rodzaju inicjatyw jest bardzo dużo. - mówiła Krystyna Ziemińska dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim.

Podczas uroczystości na sali gościła wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Grauman Jolanta i radni Rady Miejskiej w Lubieniu Kujawskim a także przewodniczący Rady Powiatu Zygmunt Wierzowiecki, radny Rady Powiatu Bogdan Domżalski, którzy wraz z burmistrzem brali czynny udział w licytacji.

Jako rodzic dziecka niepełnosprawnego uważam, że takie pomysły są ważne dla rodzin mających niepełnosprawne dzieci, które nie chcą być zaściankowi. Chcą funkcjonować tak jak każda inna rodzina - dodała Dorota Madalińska przewodnicząca Rady Rodziców.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.

» Kalendarz imprez

  • czwartek, 24 Maj, 2018
  • sobota, 26 Maj, 2018
  • niedziela, 27 Maj, 2018
  • niedziela, 27 Maj, 2018
  • czwartek, 31 Maj, 2018
  • niedziela, 3 Czerwiec, 2018
  • czwartek, 7 Czerwiec, 2018
  • niedziela, 10 Czerwiec, 2018