Koniec epoki dużych domów. Budują rodzinne Domy Dziecka w Lubieniu Kujawskim

Już we wrześniu br. Starostwo Powiatowe we Włocławku zakończy budowę dwóch budynków 14 osobowych dla wychowanków Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim.

Zadaniem wykonawcy jest stworzenie przytulnej i funkcjonalnej przestrzeni dla 28 osób, tak żeby wszyscy mieszkańcy czuli się w niej komfortowo i by naprawdę poczuli ciepło domowego ogniska.

Prace rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku. Zaawansowanie prac jest zgodne z harmonogramem. Na przełomie sierpnia, września obiekty zostaną oddane do użytku. Domy dziecka są pełne smutnych historii. Za każdym z wychowanków stoi inna historia, inny życiowy dramat. Nowe rozwiązania przynoszą dzieciom korzyści. W małych placówkach dzieci żyją w podobnych warunkach jak w dużej rodzinie - powiedział starosta włocławski Kazimierz Kaca.

Burmistrz Lubienia Kujawskiego Marek Wiliński jak również samorząd gminy nie ukrywają zadowolenia z przedsięwzięcia prowadzonego przez Starostwo Powiatowe we Włocławku. Według burmistrza dobrze, że powiat zdecydował się na budowę tego typu obiektów, ponieważ są to również miejsca pracy dla mieszkańców tej gminy.

Budowa przebiega sprawnie. Zostanie także zagospodarowany teren wokół domków, co bez wątpienia wpłynie pozytywnie na wizerunek Lubienia Kujawskiego jak również na komfort podopiecznych, którzy zamieszkają tam już wkrótce - podkreślił burmistrz Marek Wiliński.

Już za 4 miesiące podopieczni domu dziecka w Lubieniu Kujawskim przeprowadzą się do nowych obiektów. Już nie mogą się doczekać tej  jakże ważnej dla nich chwili.

Warunki w domkach będą doskonałe. Zmianie ulegnie styl życia. Podopieczni będą musieli się przygotować do samodzielności, a w związku z tym na dzieciach będzie spoczywać wiele obowiązków. Będzie wspólne sprzątanie, prasowanie i wiele innych czynności. Atmosfera będzie rodzinna. Jestem przekonany, że dzieciaki nie będą miały z tym problemów - podsumował dyrektor Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim Marcin Lewandowski.

Galeria zdjęć: 

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.