Jarmark Kazimierzowski 2018 w Kowalu. Znamy tegoroczne atrakcje [PROGRAM]

Zgodnie z lokalną tradycją dla upamiętnienia kolejnej rocznicy urodzin  w Kowalu króla Kazimierza Wielkiego,  samorząd naszego Miasta organizuje 1 maja Jarmark Kazimierzowski.

Miejscem tej jakże ważnej dla nas imprezy będą place i ulice przylegające do Centrum Społeczno- Kulturalnego, remizy OSP  oraz   Parku im. Leona Stankiewicza.

Z roku na rok w uroczystościach tych uczestniczy coraz większa grupa osób i organizacji społecznych z terenu Kowala  i okolic. Spodobała się również środowisku rzemieślników oraz pasjonatów,  twórców kultury średniowiecznej i ludowej z okolicznych gmin i powiatów.

Szczególnego splendoru uroczystości dodaje barwny korowód historyczny,  w którym młodzi i dorośli jego uczestnicy prezentują się w strojach stylizowanych na średniowieczne. W tym roku, w którym obchodzimy 100 – lecie Niepodległości naszej Ojczyzny, uczestnicy korowodu nieść będą ok. 30 m długości biało - czerwoną flagę.

Dzięki szczodrości sponsorów i  zaangażowaniu społeczników, szkół, Domu Pomocy Społecznej i LGD Dorzecza Zgłowiączki gości Jarmarku będzie również  pyszne jadło.

Program tegorocznego Jarmarku przewiduje:

14.00 – Korowód Historyczny – wymarsz spod szkoły przy ulicy Piwnej, złożenie kwiatów pod pomnikiem króla Kazimierza Wielkiego, przemarsz pod scenę przy Centrum Społeczno – Kulturalnym;

14.30 – Występy artystyczne dzieci i młodzieży z Przedszkola, Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego;

16.00 –  Olga Bończyk – „ W sentymentalnym nastroju”;

17.00 – Cygańska biesiada – Dorota Helbin z zespołem artystów krakowskich;

18.00 –  19.00 -  Andrzej Koziński – SHOW,

19.00 – 22.00 – majówka w Parku Miejskim im. Leona Stankiewicza z zespołem „ Maestro”.

Ponadto w trakcie Jarmarku, w remizie OSP odbędzie się VII już Turniej Szachowy im. Króla Kazimierza Wielkiego.

Po raz kolejny udział w Jarmarku zapowiedziało Włocławskie Bractwo Kurkowe, które m.in. uświetni Jarmark honorowym wystrzałem z armaty bractwa pod pomnikiem Króla, a zaraz potem dzięki Hodowcom Gołębi Pocztowych z Kowala i okolic w niebo wylecą setki gołębi. 

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Zobacz także: 

Jarmark Kazimierzowski 2017 w Kowalu: Parada

Dziś (1 maja 2017) odbywa sie Jarmark Kazimierzowski w Kowalu. Coroczne świeto miasteczka gromadzi wielu mieszkańców Kowala i okolic.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.