Spadek bezrobocia w lutym...

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Liczba bezrobotnych na koniec lutego br. wyniosła 1,38 mln osób i w porównaniu do końca stycznia 2017 roku spadła o 12,8 tys. osób (o 0,9%). W analogicznym okresie ubiegłego roku (luty 2016 - styczeń 2016) odnotowano wzrost liczby bezrobotnych o 5,2 tys. osób, czyli o 0,3%.

Pracodawcy zgłosili w lutym br. do urzędów pracy 134,7 tys. miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. To o 12 tys. więcej, niż miesiąc temu. Wzrost liczby wolnych miejsc pracy odnotowano 13 województwach. Jedynie w 3 województwach miał miejsce spadek liczby wolnych miejsc pracy: mazowieckim (spadek o 16,5%, tj. o 3,4 tys. ofert), wielkopolskim (spadek o 3,4%, czyli o 0,3 tys. ofert) i zachodniopomorskim (spadek o 5,4%, tj. o 0,4 tys. ofert).

Stopa bezrobocia spadła w 12 województwach. Najsilniej (o 0,3 punktu) natężenie bezrobocia zmniejszyło się w województwie lubuskim. W 4 województwach - małopolskim, opolskim, śląskim i wielkopolskim - wskaźnik bezrobocia w porównaniu do poprzedniego miesiąca nie uległ zmianie.

Najniższe bezrobocie występuje w województwie wielkopolskim (5,2 proc.), a najwyższe w warmińsko-mazurskim (14,7 proc.). Kujawsko – pomorskie z 12,4 % stopą bezrobocia zajmuje przedostatnią 15 pozycję.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.