4 niepełnoletnich mężczyzn, alkohol, nóż i kastet na Bulwarach we Włocławku

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

We wtorek około godz. 10:35 operatorka monitoringu wizyjnego miasta podczas penetracji rejonu ulicy Bulwary zaobserwowała grupę 4 młodych mężczyzn pijących alkohol w miejscu publicznym.

O zdarzeniu poinformowała Dyżurnego Straży Miejskiej, jednocześnie z uwagi na to, że mężczyźni zaczęli przemieszczać się z tego miejsca, przy pomocy kolejnych kamer systemu monitoringu na bieżąco informowała Dyżurnego o trasie przemieszczania się grupy. Dyżurny Straży Miejskiej niezwłocznie zadysponował do realizacji zgłoszenia patrol samochodowy. Strażnicy zlokalizowali opisywaną grupę młodych mężczyzn na ulicy Brzeskiej – informuje Dariusz Rębiałkowski, rzecznik Straży Miejskiej we Włocławku.

Po ustaleniu danych osobowych okazało się, że wszyscy legitymowani mężczyźni nie mają ukończonych 18 lat. Strażnicy miejscy dokonali również kontroli osobistej mężczyzn, w wyniku której ujawnili butelki z alkoholem oraz nóź i kastet. Wstępnie ustalili również, w którym sklepie niepełnoletni w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami dokonali zakupu alkoholu. Mężczyźni zostali przewiezieni do Komendy Straży Miejskiej, następnie przekazani do dalszych czynności służbowych przybyłemu patrolowi Policji.

Z danych statystycznych prowadzonych przez jednostkę we Włocławku wynika, że obniżyła się w ciągu kilku ostatnich lat granica wieku osób pijących alkohol. Po alkohol sięgają też coraz częściej oprócz mężczyzn, również młode kobiety.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.