5 mandatów dla jednego kierowcy. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci ukarali pięcioma mandatami nieodpowiedzialnego kierowcę, który w krótkim czasie złamał kilka przepisów. Dodatkowo 21-latek odpowie za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Za przestępstwo to grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek (16.04.18) na ulicy Toruńskiej funkcjonariusze „drogówki” zauważyli opla, który jechał bez świateł i przekroczył o 22km/h prędkość w terenie zabudowanym. Postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej, jednak kierowca zignorował wydawane przez policjanta polecenie do zatrzymania. Ponieważ kierujący przyspieszył i zaczął uciekać, mundurowi ruszyli za nim w pościg. Pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, kierowca kontynuował jazdę i zatrzymał się dopiero wówczas, gdy wjechał w tzw. ślepą uliczkę.

Kierującym okazał się 21-latek z powiatu radziejowskiego. Mężczyzna nie miał przy sobie wymaganych dokumentów, a stan techniczny pojazdu budził zastrzeżenia, co skutkowało nałożeniem mandatów karnych. Kierowca będzie musiał zapłacić również za pozostałe wykroczenia drogowe tj. za przekroczenie dozwolonej prędkości, jazdę bez świateł i złamanie zasady ruchu prawostronnego. 21-latek odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co zgodnie z obowiązującymi przepisami jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.