Ceremonia wręczenia dyplomów w PWSZ we Włocławku za nami [ZDJĘCIA]

W sobotę 21 listopada 2015 r.  w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku w obecności władz uczelni, nauczycieli akademickich i zaproszonych na tę uroczystość najbliższych 212 absolwentów tej Uczelni odebrało dyplomy ukończenia studiów I stopnia. Dyplomy licencjata odebrali  absolwenci administracji i zarządzania, a inżyniera absolwenci informatyki.

Fotorelacja TUTAJ

Dr Robert  Musiałkiewicz Prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku podsumowując lata studiów obecnych już absolwentów podkreślał ich upór w dążeniu do celu. Ma nadzieję, że się ponownie spotkają na studiach podyplomowych czy szkoleniach dokształcających, które są konieczne chociażby  ze względu na szybko zmieniające się  realia społeczno- gospodarcze. Kończąc swoje wystąpienie w imieniu Rektor Uczelni, dr Małgorzaty Legiędź-Gałuszki , środowiska dydaktyków, a szczególnie promotorów, niezastąpionej kadry administracyjnej podziękował za czas spędzony wspólnie i życzył sukcesów w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia. W momentach trudności i wahań niech towarzyszą im słowa „choć korzenie wiedzy bywają  gorzkie, owoce są słodkie”.

Ludwik Pasteur jeden z najbardziej znanych mikrobiologów na świecie pytany o tajemnicę jego sukcesu powtarzał, że  jedyną jego największą siłą sukcesu był upór. Tym właśnie się wykazaliście uporem. Uporem w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia. 3 lata w murach PWSZ to czas radości, smutku, momenty nauki, momenty zabawy. Dzisiaj to wszystko przeszłość, wspomnienia. Mam nadzieję, że to dobre wspomnienia. Wspomnienie, które będzie łączyć nas na długie  lata. Mam nadzieję, że  wrócicie do nas na studia podyplomowe, kursy  dokształcające, bowiem dzisiejsze życie to pęd, bieg zmieniające się szybko realia społeczno-gospodarcze, gdzie kluczowym elementem jest wiedza i informacja. -  podsumował Robert  Musiałkiewicz Prorektor ds. nauczania i studentów. PWSZ we Włocławku

Aula  Uczelni  wypełniona była po brzegi. Na uroczystość  przyszły najbliższe osoby, aby uczestniczyć w podniosłej atmosferze otrzymania dyplomu oraz  dzielić  radość uwieńczenia sukcesu w zdobywaniu wiedzy.

W dniu dzisiejszym na sali jest tłum. Zakończenie studiów odbywa się zawsze w podniosłej atmosferze w obecności władz uczelni, a z drugiej strony najbliższych z rodziny, narzeczonych, żon, mężów, dzieci, rodziców. To jest bardzo podniosła i serdeczna atmosfera. Wszyscy się bardzo wzruszamy co roku od 15 lat. Co prawda dla nich jest to pierwsze zakończenie w życiu studiów, a dla nas 15, ale zawsze się tak samo wzruszamy. Jest nam miło, że tylu absolwentów zasili kadry gospodarki lokalnej, regionalnej i miejmy nadzieję, że także narodowej – mówiła rzecznik prasowy uczelni Krystyna Niemczyk.

Miło było usłyszeć w dniu otrzymania dyplomu, że dokonało się właściwego wyboru uczelni. Niektórzy absolwenci  już podjęli pracę jednocześnie kontynuując naukę  na kolejnych studiach.

Po ukończeniu studiów w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej podjąłem pracę i studiuję obecnie w Warszawie. Czas wykorzystuje na maksa. Ukończenie tej uczelni dało przede wszystkim,  pomijając wykształcenie wiedzę, wiele możliwości takich jak to, że mogłem działać w samorządzie studenckim, wiedzę wykorzystać w praktyce,  rozwijać własne możliwości. Mogę z całą stanowczością powiedzieć, że dokonałem właściwego wyboru Uczelni. Trzy lata minęło bardzo szybko. Pełniłem funkcję najpierw w-ce przewodniczącego Uczelnianej Rad Samorządu, a  na trzecim roku przewodniczącego samorządu studenckiego  - powiedział Patryk Ciechanowski absolwent PWSZ.

Na koniec popłynęły gratulacje  dla wszystkich absolwentów i życzenia samych sukcesów na drodze ambitnej kariery zawodowej, jak i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.