Co z obietnicami wyborczymi Prezydenta Włocławka? Baza pod lupą opozycji?

Podczas  ostatniej - XIX sesji Rady Miasta w dniu 30.05.2016  przewodniczący Klubu Radnych SLD w Radzie Miasta Włocławka Krzysztof Kukucki upomniał się o realizację obietnic  przedwyborczych Platformy Obywatelskiej dotyczących likwidacji spółki Baza przy okazji  podejmowania uchwały w sprawie zniesienia  opłat targowych.

Jak pamiętam w poprzedniej  kadencji,  to przedstawiciele Platformy Obywatelskiej mówili o konieczności likwidacji spółki Baza. Więc nie wiem dlaczego nastąpiła taka zmiana. Wręcz słyszymy z doniesień medialnych,  że spółka Baza ma być dozbrajana, ma być zabezpieczana w postaci nowych wpływów generowanych wręcz wirtualnie. Zaczynamy uprawiać wirtualną księgowość z jednych spółek komunalnych do drugiej spółki, może dlatego,  aby ratować sytuację finansową tej spółki. W poprzedniej kadencji mówiliście o konieczności zlikwidowania tej spółki jako niepotrzebnej. Dzisiaj nie dość, że ta spółka funkcjonuje to jeszcze jest dozbrajana. - podkreślał radny Krzysztof Kukucki.

Zobacz także: Wojtkowski zapowiada zmiany w spółkach miejskich

Radny Kukucki zaapelował o wytyczenie konkretnej ścieżki i  jej  konsekwentne realizowanie.

Na zarzuty odpowiedział Bartłomiej Kucharczyk, rzecznik prezydenta Włocławka.

Przede wszystkim podkreślił, że decyzja o likwidacji w miejskich spółkach stanowisk wiceprezesów zaowocowała w tym roku oszczędnościami.

Chciałbym zwrócić uwagę na bardzo ważną rzecz, na to jak funkcjonują spółki i  w jakiej są kondycji finansowej. Należałoby porównać  w jakiej są  one kondycji finansowej jak działają obecnie, a jak było wcześniej. Teraz są  konkretne oszczędności, wypracowywany jest zysk. Podobnie jest ze spółką Baza - mówił rzecznik prasowy.

Kucharczyk podkreślił, że wykorzystując skalę wolumenu i synergię działania spółek są w stanie utworzyć Miejską Grupę Zakupową, która będzie dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o funkcjonowanie spółek.

Zajmujemy się spółkami  miejskimi w sposób bardzo gospodarny. Miejska Grupa Zakupowa to kolejny pomysł na to żeby poszukać oszczędności poprzez wspólne zakupy. Ten pomysł należy rozwijać i czekać na efekty. Ci co krytykują ten pomysł powinni się wstrzymać z falą krytyki i dać temu pomysłowi szansę - powiedział zdecydowanie Bartłomiej Kucharczyk.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.