Czy Prezydent Włocławka realizuje obietnice wyborcze?

Od czasu wyborów samorządowych minął  prawie rok. Wyborcy zajęli się swoimi sprawami, jednak obietnice włodarzy powinny być poddawane szczegółowej analizie. Prezydent Marek Wojtkowski w swoim programie wyborczym  ujął między innymi zagadnienie tworzenia nowych miejsc pracy z uwagi na panujące bezrobocie we Włocławku.

Na koniec czerwca br. w mieście  Włocławek zanotowano bezrobocie  na   poziomie  16,9%, natomiast w  styczniu  br. wynosiło ono 19,3 %. Podsumowując około  7 993  osób jest we Włocławku bez pracy. 

Jak poinformował prezydent Marek Wojtkowski  w  okresie jego urzędowania udało się stworzyć 300 miejsc pracy, na 1200 ujętych w programie wyborczym. Czy to wystarczająca ilość?

Zależy mi żeby spowodować pewną tendencję spadkową. Bezrobocie będzie we Włocławku spadało. Jestem przekonany, że się to uda. Myślę, że w pierwszych miesiącach mojego urzędowania powstało od 200 do 300 nowych  miejsc pracy w różnych miejscach. Przyjdzie czas, to będę się starał to pokazać.  Przede wszystkim będę się  starał  stwarzać warunki do dobrego inwestowania, przygotowywać tereny inwestycyjne, obniżać  obciążenia fiskalne dla przedsiębiorców, którzy chcą zainwestować. To musi być system zachęt, który spowoduje że przedsiębiorca ulokuje swój biznes we Włocławku,  a nie w innym miejscu. Jestem optymistą. - mówił  Prezydent Marek Wojtkowski.

Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku również czyni starania  w celu  obniżenia bezrobocia.

Utworzono w tym roku do obecnej chwili 160 miejsc pracy.  PUP udzielił dotacji dla  około 250 osób  na własną działalność.  Otrzymujemy coraz więcej środków finansowych. Jest ich około 5 mln więcej  w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego na wszelkie inne formy przeciwdziałaniu bezrobociu” - poinformowała Bożena  Stępniewska Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy we Włocławku.

Komentarze

Tak trzymać panie Marku! Świetny Prezydent,oby tylko współpracownicy go nie kompromitowali!

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.