Imprezowy zawrót głowy! Rozkład jazdy na weekend

Wakacji czas minął mimo tego imprez na mieście i w regionie nie brakuje.  W najbliższy weekend we Włocławku i powiecie włocławskim wiele się wydarzy. Bogactwo imprez spowoduje, iż wielu z nas dostanie  „imprezowego zawrotu głowy”.

Przed nami wyścigi samochodów i mecze piłkarskie. Nie zabraknie także muzyki, będzie można posłuchać soul, ale nie powinni być także zawiedzeni fani muzyki poważnej i muzyki organowej. Ci którzy chcieliby sobie poprawić humor będą mogli to zrobić z najlepszymi polskimi kabaretami.

Dzisiaj rozpocznie się już IV Festiwal Włoskiej Muzyki Operowej „Belcanto per Sempre”  w Sali Złotej Pałacu Bursztynowego. „W drodze do La Scali” to tytuł konkursu dnia pierwszego.

W sobotę drugi dzień festiwalu i koncert "Bella Voce”, który odbędzie się we włocławskiej Hali Mistrzów. Więcej o festiwalu przeczytasz tutaj [kliknij].

Dziś również rozpoczną się dwudniowe 52 Latawcowe Mistrzostwa Polski 2014 pt. „Święto Latawca”. Włocławskim niebem zatem zawładną latawce. Mistrzostwa zostaną rozegrane w dwóch konkurencjach:  FLP (latawce płaskie) oraz FLS (latawce skrzynkowe). Program dwudniowej imprezy i więcej informacji znajdziecie tutaj [klknij].

W sobotę w Lubrańcu amatorzy mocnych wrażeń i ryzyka będą mogli oglądać a niektórzy sprawdzić samochody na torze Lubraniec „Brzezina”. To tam zmierzą się już po raz kolejny „Wraki samochodów”, które mają zostać wycofane z użytkowania. Wyścigi pt. „Wrak wyścig” na Lubranieckim torze cieszą się zawsze bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko zawodników ale i również kibiców. Więcej o imprezie przeczytasz tutaj [kliknij].

W niedzielę świetny koncert będą mogli przeżyć fani soul i światowej gwiazdy tego gatunku muzyki Gordona Haskella. Któż bowiem nie zna piosenki „How wonderful you are”, która była notowana wyżej niż „Hey Jude” Beatlesów i „My way” Franka Sinatry. Więcej znajdziesz tutaj [kliknij].

Dla osób, które lubią muzykę organową organizatorzy zapraszają do Fary w Brześciu Kujawskim na wyjątkowy koncert Michała Markuszewskiego, który wykona utwory m.in.  Johanna Sebastiana Bacha, Alexandra Guilmanta i Franza Liszta. Więcej o koncercie tutaj [kliknij].

W niedzielę dużą dawkę humoru proponuje Choceńskie Centrum Kultury. Będzie można zobaczyć tam spektakl Teatru OLD TIMERS GARAGE MAREK PITUCH z Katowic  pt. „Żona do adopcji”. Więcej o wydarzeniu tutaj [kliknij].

Osoby, które chcą zobaczyć najlepsze polskie kabarety muszą się udać na „Polską Noc Kabaretową” do Hali Mistrzów we Włocławku w niedzielę na godzinę 19:00. Nie sposób przecież przegapić występ takich gwiazd polskiej satyry jak Nowaki, Paranienormalni, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących oraz Kabaret Chyba. Wszystko o wydarzeniu przeczytasz tutaj [kliknij].

Weekendowy program imprez zapowiada się zatem bardzo atrakcyjnie.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.