Kierowco strzeż się ! Zobacz, gdzie radarowy pomiar prędkośći

Miejski Zarząd Dróg we Włocławku informuje, że w terminie do 30 czerwca 2014 r. na drodze krajowej nr 91 w okolicach skrzyżowania z drogą nad jezioro Czarne zostanie wbudowany znak zmiennej treści (VMS) z radarowym pomiarem prędkości.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas [kliknij]!

Znak będzie informował kierowców wjeżdżających do miasta drogą krajową nr 91. z kierunku Łodzi o prędkości poruszającego się pojazdu oraz dopuszczalnej prędkości jazdy.

Powyższe ma na celu zarządzanie prędkością przy wykorzystaniu znaków zmiennej treści (VMS) z pomiarem prędkości i predefiniowaną informacją co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Przy dwóch dużych skrzyżowaniach wzdłuż starej jedynki ( obecna nazwa trasy to: droga krajowa nr 91 ) zamontowane zostały stalowe bramy, które – w ocenie MZD – mają zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. Bramownice zostały ustawione przy skrzyżowaniach ul. Okrzei z ul. Kapitulną oraz z ul. Wronią.

Na wszystkich czterech bramownicach zamieszczone zostały znaki informacyjne o dojazdach do autostrady i kierunkach jazdy na terenie miasta. To najbardziej czytelny i bezpieczny sposób informowania kierowców. Podobne znaki ustawione po bokach jezdni mogą rozpraszać kierujących. Kluczowe dla kierowców informacje umieszczone nad jezdnią to najbardziej bezpieczna i czytelna opcja.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.

» Kalendarz imprez