Kolejna inwestycja we Włocławku opóźniona. Kiedy zakończy się budowa boiska przy SP nr 2?

Wszystko wskazuje na to, że budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2  we Włocławku przeciągnie się. Ile jeszcze potrwa do końca nie wiadomo.

Już w czerwca ubiegłego roku  nastąpiło otwarcie ofert przetargowych na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej Nr 2 we Włocławku. Inwestycja miała zostać zakonczona do 30.10.2016 roku.

Zapytaliśmy więc o powody nie wykonania przedsięwzięcia w terminie.

Umowa została aneksowana do 25 listopada z powodu warunków atmosferycznych. Zastoiska wody uniemożliwiały prowadzenie dalszych prac. Nie wywiązanie się w terminie z umowy  spowoduje naliczanie kar - powiedziała wiceprezydent Magdalena Korpolak-Komorowska

Termin  końcowy nie został określony. Ratusz czeka na dokończenie realizacji zadania przez wykonawcę, który wciąż je realizuje i deklaruje, że zakończy jak najszybciej.

Postanowiliśmy skontaktować się z Wykonawcą: Przedsiębiorstwem Handlowo-Usługowym GRUMIX Karolina Przepióra - Gruda, Budzisław, Słupia.

Pozostały tylko roboty wykończeniowe między innymi: nawierzchnie sportowe, wyposażenie sportowe, nawierzchnie sportowe poliuretanowe. Nie możemy wykonywać prac ze względu na  niekorzystne warunki atmosferyczne, niskie temperatury.- odpowiedział Przemysław Gruda “ pełnomocnik wykonawcy.

Wykonawca zapewnił, że w przypadku korzystnych warunków atmosferycznych prace zostaną wznowione i w ciągu 14 dni zakończone.

Należy nadmienić, że w ramach inwestycji przewidziano wykonanie m.in. boiska do piłki ręcznej, boisk do mini siatkówki oraz bieżni,  nowych chodników dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, miejsc postojowych, siedziska przy boisku, stojaków na rowery, a teren boiska miał zostać ogrodzony. Całkowita końcowa wartość zamówienia (bez VAT) obejmująca wszystkie zamówienia i części to kwota 1 156 200,00 złotych.

Galeria zdjęć: 

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.