Koncert Uwielbienie wkrótce we Włocławku

Każdego roku w Uroczystość Bożego Ciała, mieszkańcy Włocławka i okolic gromadzą się wieczorem we Włocławku w Parku Sienkiewicza, o godzinie 20:00, aby pokazać, jak piękna może być muzyka inspirowana Duchem Świętym, jak można przy niej modlić się, tańczyć, odnajdując jednocześnie swoją godność i miejsce w Bożym planie zabawienia.

Zgromadzeni wielbią Boga za obecność Jezusa Eucharystycznego wśród nas. Chcą oni w ten sposób budować wspólnotę, śpiewając razem najpiękniejsze pieśni i piosenki religijne, tradycyjne i mniej znane, uwielbiające Boga. Poprzez koncert „Uwielbienie” chcą pokazać bowiem, że Jezus wciąż żyje, i chce być obecny wszędzie tam, gdzie znajduje się człowiek.

Specyfiką tego koncertu jest fakt, iż obok profesjonalnego śpiewu, tańca oraz modlitwy charyzmatycznej, po raz kolejny w tym dniu przechodzi obok nas sam Chrystus pod postacią Chleba. W uroczystej bowiem procesji, w trakcie koncertu, J. E. Ks. Bp Wiesław Alojzy Mering, Ordynariusz naszej diecezji, przyprowadza na scenę Jezusa Eucharystycznego, abyśmy mogli uwielbiać Go śpiewem.

Specyfiką koncertu jest dynamiczna i energetyczna muzyka, łącząca w odważnych aranżacjach wpływy gospel, prasie&worship (rodzaj chrześcijańskiej muzyki obrzędowej (sakralnej) będący nowoczesną odmianą gatunków gospel i spiritual), czy gitarowego rocka. Charakter i formułę radosnego spotkania prezentowaną w czasie koncertu, który na stałe wpisał się w tradycję imprez muzycznych miasta Włocławek i całego woj. kujawsko-pomorskiego, pragną podtrzymywać i uzupełniać  o nowe piosenki ale także powtarzać, niektóre piosenki,  znane już uczestnikom corocznych spotkań. W czasie koncertu brzmią więc dynamiczne i radosne pieśni i piosenki wykonywane przez chór i solistów, w tym piosenki z nowej aranżacji Piotra Pałki i Sebastiana Iwanowicza, grane przez liczny zespół instrumentalny (klasyczny i rozrywkowy). Warte podkreślenia jest to, iż część utworów wykonywanych w czasie koncertu, napisane zostały tylko do użytku niniejszego koncertu. Nigdzie indziej nie są one wykonywane. Strona muzyczna koncertu przygotowana jest z wielkim rozmachem. Łączy ona bowiem w całość wiele nurtów muzycznych: gospel, jazz, rock z tradycyjnymi pieśniami religijnymi. Ta różnorodność wykonywanej podczas koncertu muzyki, jest pewnego rodzaju innowacją, której nie spotkamy w innych imprezach muzycznych, które odbywają się w naszym mieście.

Koncert ten jest także jedyną tak profesjonalną produkcją we Włocławku i woj. kujawsko-pomorskim, w której uczestnicy mogą wziąć udział nieodpłatnie.

Niniejszy koncert jest także próbą ukazania istotnej roli sfery sakralnej, która integruje się z wymiarem kulturalnym i poprzez piękno muzyki (w uznanej formie koncertu) realizuje tę ważną potrzebę ludzkiego życia. Połączenie profesjonalizmu z zaangażowaniem publiczności ma pomóc w odnalezieniu się współczesnego człowieka w religijno-kulturalnej sferze życia, która nie ogranicza się jedynie do murów Świątyni.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.

» Kalendarz imprez

  • czwartek, 24 Maj, 2018
  • sobota, 26 Maj, 2018
  • niedziela, 27 Maj, 2018
  • niedziela, 27 Maj, 2018
  • czwartek, 31 Maj, 2018
  • niedziela, 3 Czerwiec, 2018
  • czwartek, 7 Czerwiec, 2018
  • niedziela, 10 Czerwiec, 2018