Kontrole na drogach regionu. Posypały się mandaty

Fot. Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

Jednym z ważniejszych zadań policji jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach. Włocławscy policjanci wraz ze swymi kolegami z Lipna przeprowadzili wspólne działania na drodze krajowej K-67 i W-562. Były kontrole, posypały się mandaty.

Mając  na uwadze bezpieczeństwo kierujących na drogach włocławscy policjanci z ruchu drogowego postanowili przeprowadzić wspólne działania z mundurowymi z KPP Lipno na drodze krajowej K-67 i wojewódzkiej W-562 przebiegających przez teren powiatu lipnowskiego i włocławskiego. Wszelkie działania, które mają wpłynąć na ograniczenie zdarzeń drogowych są jak najbardziej wskazane. Wszystko po to, aby bezpiecznie poruszać się po drogach, aby nie dochodziło do przykrych wydarzeń. 

Efektem tych wspólnych przedsięwzięć było 99 kontroli, podczas których każdy z kierujących został sprawdzony pod względem stanu trzeźwości. Na szczęście nikt nie jechał „na podwójnym gazie”. Niemniej w 52 przypadkach mundurowi nałożyli mandaty karne na kierujących. Głównymi „grzeszkami” kierowców była nadmierna prędkość, brak pasów bezpieczeństwa.

W jednym przypadku policjanci zatrzymali prawo jazdy za nadmierną prędkość  w terenie zabudowanym. Kierujący audi na drodze W-562 w miejscowości  Szpetal Górny przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 20-letniemu kierującemu, który uprawnienia posiada od listopada 2014 roku. Dodatkowo został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.