Miejsca parkingowe dla motocykli we Włocławku. Wyznaczone zostaną przy …

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

W Włocławku mają powstać pierwsze w kraju parkingi dla motocykli. Zamiast jednego miejsca dla samochodów można postawić trzy jednoślady. Takie miejsca powstają już w Łodzi. Starają się o nie także motocykliści z innych miast Polski.

Walczy o nie także włocławska radna miejska, Katarzyna Zarębska. W swojej interpelacji zwraca się z prośbą o wyznaczenie takich miejsc postojowych dla motocykli przy budynkach Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku oraz ulicy Kościuszki. Radna argumentuje, iż na włocławskich ulicach spotykamy coraz to większą grupę osób, która jeździ na jednośladach.

Motocykliści napotykają problemy związane z bezpiecznym parkowaniem swojego motocykla m.in. przy obiektach użyteczności publicznej. Uważam, że powyższa prośba jest początkiem zmian skierowanych wobec motocyklistów – czytamy w interpelacji Radnej.

Pomysł parkingów zaakceptował już Prezydent Miasta Włocławka Marek Wojtkowski. Zgodnie z interpelacją Katarzyny Zarębskiej powstaną przy Urzędzie Miasta przy Zielonym Rynku oraz na ulicy Kościuszki.

Pomysł miejsc postojowych dla motocykli zaczerpnięto z Francji i Włoch. 

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.