Największe tego typu wydarzenie w naszym kraju. We Włocławku o przemyśle kosmicznym i elektronicznym [ZDJĘCIA]

W dniach 18 i 19 kwietnia 2018 r. w Centrum Kultury "Browar B" Włocławek gości ekspertów Europejskiej Agencji Kosmicznej, Centrum Badań Kosmicznych w Polsce, Międzynarodowego Stowarzyszenia Branży Elektronicznej IPC oraz Yamaha jak również wiodących firm elektronicznych działających na rynku polskim na konferencji „Przyszłość Branży Producentów Elektroniki” największego wydarzenia branżowego o tej tematyce organizowanego w kraju.

Wydarzenie we Włocławku jest pierwszą z cyklu ogólnopolskich konferencji specjalistycznych organizowanych przez firmę RENEX.

Podczas konferencji naukowej uczestnicy mogli zapoznać się z zaawansowanymi technologiami kosmicznymi. Przy okazji prezydent Włocławka zaprezentował Włocławek jako idealne miejsce do inwestowania, a także do życia.

Starałem się zaprezentować szereg argumentów, które mam nadzieję przekonają wszystkich uczestników konferencji o potencjale gospodarczym, kulturalnym, społecznym, zawodowym miasta - powiedział prezydent Marek Wojtkowski

Jak zaznaczył prezydent dla Włocławka jest to wydarzenie niezwykłe. Pierwsze dwie edycje odbyły się w Warszawie.

Intensywne rozmowy prezydenta z inicjatorem i patronem firmą RENEX spowodowały, że wydarzenie nie tylko naukowe ale i techniczne zorganizowane zostało we Włocławku.

Pierwszy dzień jest poświęcony rynkowi kosmicznemu, eksperci mają zachęcić naszych klientów, przedsiębiorców z Polski do zajęcia się w przyszłości przemysłem kosmicznym - powiedział Predarag Topić właściciel firmy RENEX.

Konferencja objęła dwa główne obszary poświęcone:

- Perspektywom rynku kosmicznego UE dla producentów systemów elektronicznych,

- Nowym technologiom automatyzacji produkcji, w szczególności innowacyjnym rozwiązaniom w obszarze robotyki.

My tak naprawdę zrobiliśmy dopiero pierwszy krok w drodze do poznania kosmosu, jeszcze bardzo długa droga przed nami, ale na szczęście jesteśmy w takich niezwykłych czasach, że coraz więcej osób do tej drogi może się zaangażować, nie tylko wielkie agencje kosmiczne, mocarstwa światowe, ale przede wszystkim firmy na początku te większe, ale z każdym rokiem dołączają do nich coraz mniejsi przedsiębiorcy - mówił Karol Wójcicki popularyzator astronomii.

Podczas konferencji również odbyły się Mistrzostwa Polski w Lutowaniu. Jest to jak zaznaczył Dariusz Golis Moderator wydarzenia kontynuacja pewnej myśli, która powstała w 2016 roku i rozpoczęła cykl wydarzeń skupiających tych, którzy potrafią lutować.

Mistrzostwa mają wyłonić w kategorii uczeń, student i w kategorii przemysł osoby na co dzień pracujące w przemyśle elektronicznym.

Reprezentantami miasta w Mistrzostwach Polski w Lutowaniu byli uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych, która to placówka regularnie współpracuje z firmą Renex.

Zespół Szkół Elektrycznych bierze po raz 3 udział w mistrzostwach. Dwa razy byliśmy w Warszawie. We Włocławku z pierwszej serii już mamy finalistę. Tam gdzie RENEX tam ZSE, tam gdzie ZSE tam RENEX, gdyż firma wspomaga nas w wyposażeniu sprzętu, a także w szkoleniach jak również w technologiach kosmicznych - nadmienił Piotr Człapiński dyrektor ZSE we Włocławku.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Galeria zdjęć: 

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.