Nie chcą zwalniać. Co z "Bazą" i Wydziałem Komunikacji we Włocławku?

Szykują się zmiany w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta we Włocławku. Wiele niepochlebnych opinii pojawiało się nie tylko w ostatnim czasie na temat organizacji obsługi petentów oraz warunków w jakich muszą oni oczekiwać na załatwienie swoich spraw w Wydziale Komunikacji we Wlocławku.  Teraz ma się to zmienić.

Ratusz będzie chciał zmienić lokalizację włocławskiej „Komunikacji”. Obecnie wydział znajduje się jak wiemy przy ul. Kościuszki. Jednostka ma zostać przeniesiona do budynku przy ul. Bojańczyka tam gdzie obecnie znajduje się Restauracja i Hotel Ratuszowa.

Problemem obecnej lokalizacji przy ul. Kościuszki są warunki lokalowe (m.in. ciasnota pomieszczeń oraz niemożność przebudowy budynku), które łagodnie rzecz ujmując  są nienajlepsze. Aby dostosować warunki do obecnie obowiązujących standardów  mówi się o zmianie lokalizacji wydziału. Dzięki przeprowadzce pracownicy a co za tym idzie również i mieszkańcy mają odczuć pozytywne zmiany w funkcjonowaniu jednostki.

Przeniesienie Wydziału Komunikacji to jest tak naprawdę bardzo odległy horyzont… podtrzymujemy oczywiście naszą wstępną deklarację, iż chcemy aby wydział pracował w lepszych warunkach i żeby jakość świadczonych usług przez urzędników była na wyższym poziomie. Przymierzamy się aby takie przenosiny do  budynku na ul. Bojańczyka przeprowadzić ale nie wcześniej niż za kilka nawet kilkanaście miesięcy – mówi Bartłomiej Kucharczyk rzecznik Prezydenta Włocławka

Rzecznik zapewnia również, iż nie ma planów zwalniania pracowników Bazy. Deklaracja przenosin komunikacji jest na razie kwestią przyszłości.

…absolutnie uspokajamy, iż nie ma jak na razie, żadnych pomysłów, zamiarów zwalniania – zapewnia Bartłomiej Kucharczyk.

Jak poinformowała nas Dyrektor Wydziału Komunikacji we Włocławku Maria Kotwasińska aby można było przenieść wydział, musi najpierw zostać zwolniony lokal.

Pracujemy na sieci Centralnej Ewidencji Pojazdów i ta sieć musi być przeniesiona i zamontowana przez administratora jakim jest PWPW a to wymaga czasu  – wyjaśnia Maria Kotwasińska.

Nie mamy jeszcze zwolnionego miejsca. Po uwolnieniu powierzchni będzie dopiero możliwość wglądu i dokonania prac przygotowawczych i adaptacyjnych a to musi potrwać. Uzbrajamy się w cierpliwość i byśmy się cieszyli, gdyby można było pracować i obsługiwać  petentów w godnych warunkach – mówi Maria Kotwasińska

Komentarze

Czemu Kotwasińska poucza co musi być zrobione i jak ma wyglądać wydział komunikacji - przez tyle lat nic w tym kierunku nie zrobiła, a teraz stawia warunki, ma kobita tupet , czas na emeryturę.

Głupoty piszesz, bo nie masz pojęcia, jak to działa.

A co to starsze osoby to nie mają zasług cały czas pracują dla firmy i za mniejsze pieniądze i w gorszych warunkach. Teraz tylko liczą się młodzi za wielką kasę . Niech popracują za najniższą krajową przez kilka lat tak jak my starsi to nabiorą szacunku do pracy i do ludzi. Nie zapominajmy , że ci ludzie pracowali z poświęceniem własnej rodziny. A teraz to wynocha!.

tylko młodzi i młodzi a przecież więcej chorują jak starsi to nie znaczy , że to jest reguła są młodzi pracowici jak rownież starsi i wydajność młodych jest na poziomie starszych więc nie należy uogólniać albo tylko młodzi , albo starsi , patrzmy na kompetencje, zaangażowanie i doświadczenie.

Wiem że odgrzewam temat, ale proszę nie zasłaniać się rodziną. Każdy pracując poświęca swoje życie. Było tak jest i nadal będzie. I nie należy tych dwóch stref łączyć. Trzeba umieć postawić sobie granicę między pracą a życiem prywatnym. Grymas na twarzy pracowników z Wydziału Komunikacji, w pokoju gdzie rozgrywa się mordęga w sprawie rejestracji samochodów, jest strasznie komiczny. A tak swoją drogą Panie nie są nwet zorientowane że petent nie ma obowiązku rejestrując samochód który został odkupiony od osoby fizycznej przez osobę fizyczną, okazywać dowodu opłaty za samochód. Ja pokazałam, tylko dlatego że pamiętam jak przed laty Panie skutecznie utrudniły mi rejestracje samochodu na tyle, że musiałam to zrobić w innym mieście - co na szczęście było w moim przypadku możliwe, i tam wiedzieli co to jest m.in. CEIDG...

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.