Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości we Włocławku. Będziemy świętować cały rok

Ratusz włocławski wspólnie z Kurią Diecezjalną organizuje obchody 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w bieżącym roku.

Przede wszystkim nasze działania skierowane są do mieszkańców naszego miasta i wspólnie przygotowaliśmy zestawienie wszystkich imprez, które odbywać się będą w naszym mieście od miesiąca lutego do listopada br. - powiedziała podczas konferencji prasowej wiceprezydent Barbara Moraczewska.

Uroczystości z tej okazji przygotowane zostały przez instytucje kultury, oświatowe, kurie diecezjalną. Wszystkie wydarzenia będą miały miejsce we Włocławku.

Oferujemy również lekcje historii, które będą prowadzone w szkołach. 12 tematów, które zostały przygotowane i przesłane do szkół - dodała wiceprezydent.

Jak podkreśliła wiceprezydent szkoły będą zgłaszały zapotrzebowanie na chęć prezentowania danego tematu, natomiast osoby które zadeklarowały chęć prowadzenia tych lekcji będą te zajęcia realizowały. Ponadto prowadzone również będzie kalendarium wydarzeń z 1918 roku, które dotyczy miasta i w każdym miesiącu te wydarzenia będą publikowane na stronie internetowej. Po zakończonych obchodach 100 rocznicy wydana będzie publikacja kronikarska.

Wszystkie wydarzenia, które miały miejsce w 1918 roku chcemy połączyć z tym co będzie się działo w naszym mieście tak naprawdę już w 2018 roku - zaakcentowała wiceprezydent Barbara Moraczewska.

Ratusz ma nadzieję, że będzie to coś nowego, interesującego i coś co wpisze się w historie miasta i pozostanie na długie lata w mieście Włocławek.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.