Prezydent Włocławka gra na emocjach mieszkańców?

Spór pomiędzy  radnymi PiS a prezydentem Markiem Wojtkowskim się nasila.

Radni PIS  Jarosław Chmielewski, Krzysztof Kowalski, Wojciech Jaranowski w dniu 22 stycznia 2018 roku podczas zorganizowanej konferencji prasowej zarzucają  prezydentowi Markowi Wojtkowskiemu, że nie realizuje uchwalonego budżetu na 2018 rok tylko zastrasza odwołaniem się do  RIO. Radni podkreślają, że prezydent gra na emocjach.

Prawda, że atakuję prezydenta. Zwracam uwagę aby prezydent nie uprawiał festiwalu, w którym będzie grał na tanich emocjach, bo my mamy do czynienia po pierwsze z nieprawdą przedstawianą przez prezydenta, jednocześnie próbą wywołania emocjonalnego efektu bo czymże innym nazwać tzw. „czternastki” - mówił lider PiS Jarosław Chmielewski.

Radny Chmielewski przypomniał słowa prezydenta z września 2017 roku, kiedy to prezydent poinformował, że 3 mln ma  z Urzędu Marszałkowskiego, a 2,5 mln złotych zarezerwowane w budżecie miasta co łącznie daje kwotę 5,5 mln zł. na zadanie dotyczące „czternastek” tj. rodzinnych domów dziecka we Włocławku. 

Natomiast jak podkreślają radni PIS okazało się, że w budżecie obecnie  widnieje kwota blisko 9 mln zł. Zatem zdaniem radnych PiS zdjęcie  kwoty 1,6 mln zł i tak jest powyżej tej kwoty, którą deklarował prezydent.  Według radnych PiS jest to nieprawdziwa informacja jakoby PiS nie chciał „ czternastek”.

Radni PIS zabrali również głos w sprawie „promocji”.

Nie wiemy co jest w niej zawarte i na co są przeznaczone te środki finansowe.  Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że chodzi o promocję prezydenta jako prezydenta. W Toruniu jest to czytelne, a we Włocławku jest mityczny zapis i co radni mają głosować jak sobie życzy cesarz. Nie na tym polega rządzenie miastem. Apelujemy do prezydenta aby zaprzestał wykorzystywania emocji mieszkańców i przystąpił do realizacji do czego się zobowiązał, do przestrzegania prawa - kontynuuje radny Chmielewski.

Angelika Żychlewicz dyrektor Wydziału Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji UM uważa, że nie jest to granie na uczuciach tylko przekazywanie faktów mieszkańcom Włocławka, o których powinni  być poinformowani.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.