Prezydent Włocławka spotkał się z mieszkańcami Michelina [ZDJĘCIA]

19 kwietnia 2018 r.  w Zespole Szkół przy ulicy Szkolnej  odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Włocławka, Marka Wojtkowskiego z mieszkańcami.

Tym razem włodarz miasta spotkał się z mieszkańcami osiedla Michelin, którzy przybyli licznie. Tradycyjnie jak każde spotkanie prezydent Marek Wojtkowski rozpoczął od prezentacji multimedialnej uwzględniającej dokonania: inwestycje drogowe i kubaturowe  za  okres 3 lat i plany dotyczące osiedla.

Mieszkańcy mieli możliwość zapoznania się z propozycjami planowanych do realizacji inwestycji w roku 2018,  a dotyczące:  rozbudowy Al. Jana Pawła II we Włocławku w kategorii drogi wojewódzkiej. W ramach zadania planowane jest  wykonanie  rozbudowy odcinka  Al. Jana Pawła o długości około 4,7 km. W ramach przebudowy dróg planowana jest  przebudowa ulicy Zachodniej, Brzezinowej i Żywicznej, budowa chodników w ciągu ulic Michelińskiej  i Szkolnej, budowa drogi stanowiącej alternatywne połączenie osiedla Michelin z osiedlem Południe  jako zadania kontynuowane.

Istotnym zadaniem jest zrównoważony rozwój transportu zbiorowego poprzez poprawę efektywności energetycznej, wdrażania technologii niskoemisyjnej we Włocławku. W ramach budżetu obywatelskiego uwzględniona została przebudowa boiska na Michelinie przy ulicy Sarniej.

Czystość i porządek, stan dróg przebiegających przez osiedle Michelin, bezpieczeństwo na jezdniach,  wyposażenie osiedla w plac zabaw oraz kwestie związane z ogólną estetyką i zagospodarowaniem terenu „parkowego” w Michelinie  to zagadnienia najczęściej poruszane na wczorajszym spotkaniu. Jeden z mieszkańców poruszył kwestie smogu  i związane z tym palenie „byle czym”, inny z kolei zwrócił uwagę  na  kwestie związane  z podłączaniem  się do sieci kanalizacyjnej i przeprowadzanymi kontrolami Straży Miejskiej. Inny  wniosek  dotyczył zbyt słabej trwałości worków na odpady segregowane. Kolejny mieszkaniec ubolewał nad zalewaniem posesji. Jedna z pań  była pod wrażeniem ilości inwestycji zrealizowanych w ostatnich 3 latach. Wszystkie wnioski ze spotkania rejestrowała szczegółowo będąca nas spotkaniu wiceprezydent Magdalena Korpolak-Komorowska, którą poprosiliśmy o podsumowanie spotkania z mieszkańcami.

Dominującym tematem były drogi i pomimo, że dofinansowujemy inwestycje drogowe to jednak niedobór środków finansowych jest cały czas aktualny, ponieważ jest to osiedle zurbanizowane  i tych dróg jest mnóstwo dlatego potrzeba budowy ich  przeważa - powiedziała wiceprezydent Magdalena Korpolak-Komorowska.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Galeria zdjęć: 

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.