Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo w sprawie Miejskiej Grupy Zakupowej

Prokuratura Rejonowa w Rypinie wszczęła śledztwo dotyczące Miejskiej Grupy Zakupowej we Włocławku, która dokonuje zakupu towarów między innymi  materiałów odzieży roboczej czy paliwa dla spółek podległych Urzędowi Miejskiemu we Włocławku.

Prokuratura Rejonowa w Rypinie zawiadomiła radnego Rady Miasta Włocławek Jarosława Chmielewskiego, który złożył zawiadomienie o przestępstwie iż w dniu 5 lipca 2017 roku wydała postanowienie o wszczęciu śledztwa w sprawie nieprawidłowości w funkcjonowaniu Miejskiej Grupy Zakupowej i organizowanych przez nią przetargów dotyczących ochrony obiektów i mienia, materiałów biurowych, materiałów eksploatacyjnych, odzieży roboczej i ochronnej i powstania szkody majątkowej w okresie od 24.05.2016 do 11.04.2017 r. we Włocławku woj. kujawsko-pomorskie tj. o czyn z art. 296 par. 1 kk.

Takie zawiadomienie otrzymałem, a więc Prokuratura Rejonowa w Rypinie widzi, że są przesłanki ku temu, aby tę kwestię zbadać. Sam byłem przesłuchiwany w tej sprawie. Udzieliłem wszelkich informacji na ten temat – powiedział szef włocławskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Chmielewski.

Jednocześnie Chmielewski zaapelował do prezydenta Marka Wojtkowskiego, aby do czasu, kiedy śledztwo nie zostanie zakończone zrezygnował z dalszych postępowań przetargowych.

Dalsze funkcjonowanie MGZ może prowadzić do niekorzystnego rozporządzania naszymi pieniędzmi i na to prezydent sprawujący nadzór nad spółkami nie powinien pozwalać. Do czasu wyjaśnienia sprawy należałoby zawiesić obecnie przeprowadzane postępowania - zaznaczył Jarosław Chmielewski.

W imieniu MGZ umowy negocjuje spółka "Baza", która pobiera od członków grupy wynagrodzenie podstawowe i dodatkowe (prowizję na poziomie od 12,5% - 25%).

Nie tak dawno było przeprowadzane postępowanie na paliwo, które skończyło się fiaskiem. Następne postępowanie pozwoliło uzyskać 17 groszy oszczędności - komentuje Jarosław Chmielewski.

Zdaniem Jarosława Chmielewskiego to żadne  osiągnięcie skoro MPK bez wchodzenia w MGZ uzyskało 17 groszy rabatu. Jego zdaniem są spółki, które uzyskują korzystniejszy rabat.

Szef struktur PiS przekazał zestawienie o udzieleniu zamówienia publicznego przez Spółkę Baza w imieniu i na rzecz Spółki MZOZ. Postępowania dotyczyły dostawy materiałów biurowych, eksploatacyjnych do urządzeń biurowych i ochrony mienia. W tym przypadku szacowana wartość zamówienia to 24 611,38 zł, a wartość umowy 5 739,07 zł. Wynagrodzenie dla spółki Baza za przeprowadzone postępowania wynosiło 7 821,95 zł.

Szacownie odbywa się na podstawie materiałów z wysokiej półki, a zakupy z najniższej. Moim zdaniem chodzi o to żeby prowizję mogła zgarnąć Miejska Spółka Baza. Nie taki był cel powołania Miejskiej Grupy Zakupowej - wyjaśnił Jarosław Chmielewski.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.