Przedstawicielstwo Urzędu Marszałkowskiego i WORD we Włocławku do likwidacji?

Poseł na Sejm RP Joanna Borowiak oraz radny Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przewodniczący KR wystosowali list do Piotra Całbeckiego Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego z apelem o odstąpienie od decyzji likwidacji z dniem 1 grudnia 2017 roku Delegatury Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku o czym poinformowali na konferencji prasowej zorganizowanej w dniu 28 listopada 2017 roku.

Obserwujemy ostatnio dość nerwowe, zdawałoby się chaotyczne i polityczne ruchy Pana marszałka. Miał być zrównoważony rozwój, tymczasem jest centralizacja - powiedziała posłanka Joanna Borowiak.

Zamiar likwidacji przedstawicielstwa we Włocławku marszałek wraz z zarządem województwa podjął 15 listopada 2017r. Zdaniem poseł Joanny Borowiak marszałek chce scentralizować władzę w województwie i w ten sposób mieszkańcy chcąc załatwić sprawę w urzędzie będą zmuszeni jechać do UM w Toruniu.

Posłanka pyta czy to jest planowe działanie marszałka, czy może jest to nerwowość przed wyborami samorządowymi i dlaczego marszałek odwraca się plecami do mieszkańców?

Są także plany, aby WORD we Włocławku oraz w Bydgoszczy połączyć w Kujawsko-Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu.

Jak nadmienił radny sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Wojciech Jaranowski  z trzech Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, Zarząd Województwa próbuje stworzyć jeden ośrodek z oddziałami zamiejscowymi z siedzibą w Toruniu. Ośrodki we Włocławku i Bydgoszczy podlegałyby Toruniowi.

Radny pytał dlaczego takie działania skoro w Polsce nie ma takich rozwiązań.

Posłanka Joanna Borowiak na koniec konferencji prasowej skierowała pytania do marszałka Piotra Całbeckiego.

Fakt jest taki, że politycy toruńscy spychają mniejsze ośrodki, mniejsze miasta na margines. Tymczasem województwo to nie tylko Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie to także inne miasta, miasteczka i mniejsze miejscowości. Panie marszałku co ze zrównoważonym rozwojem? Pan proponuje centralizację? Co legło u podstaw Pana decyzji niekorzystnych dla mieszkańców takich, które powodują degradację mniejszych ośrodków? Czy konsultował Pan swoje pomysły z najważniejszymi osobami czyli z mieszkańcami województwa dla których dobra zobowiązał się Pan pracować? Apelujemy aby odstąpił Pan od niewłaściwych decyzji - pytała posłanka.

Działacze PiS są przeciwni takim działaniom ponieważ obecne struktury się sprawdziły i działają prawidłowo. Uważają, że jest to centralizacja władzy i podejmowane działania są czysto polityczne.

Do jakich zmian dojdzie we włocławskich strukturach Przedstawicielstwa Urzędu Marszałkowskiego?

Dla mieszkańców nic się nie zmieni, zmiany dotyczą tylko struktury organizacyjnej. Obecnie pracownicy zatrudnieni w przedstawicielstwach wykonywali zadania na rzecz innych departamentów, a pośrednikiem w tym procesie było kierownictwo Departamentu Organizacyjnego Urzędu Marszałkowskiego.

Upraszczamy procedurę zarządzania, a pracownicy dotychczasowych przedstawicielstw staną się pracownikami departamentów merytorycznych UM. W przypadku obecnych pracowników przedstawicielstw w Bydgoszczy, Grudziądzu i Włocławku będzie to Departament Środowiska UM na rzecz, którego zadania wykonują.  Nadal też zamiejscowe  komórki organizacyjne Urzędu Marszałkowskiego w Bydgoszczy, Grudziądzu, Inowrocławiu i Włocławku będą funkcjonowały również jako punkty informacyjne funduszy unijnych.

W przypadku Inowrocławia będzie funkcjonował tylko punkt informacyjny funduszy unijnych, a część pracowników otrzyma propozycję pracy w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, ponieważ w Inowrocławiu nie są wykonywane zadania w zakresie ochrony środowiska.

Zmiany zostaną wprowadzone z dniem 01.12.2017 roku, ale są to tylko zmiany formalne, ponieważ pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy, Grudziądzu, Inowrocławiu i Włocławku i nie będą podlegać Departamentowi Organizacyjnemu UM ale, (jak wyżej) innemu, merytorycznemu departamentowi - odpowiada  Marek Smoczyk, sekretarz Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Wszystko zlikwidować I Włocławek będzie jak Brześć!!już lepszych pomysłów to wy nie możecie wymyśleć:(

Wszystko zlikwidować I Włocławek będzie jak Brześć!!już lepszych pomysłów to wy nie możecie wymyśleć:(

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.