Spółka "Baza" na celowniku. PiS składa zawiadomienie do prokuratury

Szef Klubu Radnych Rady Miasta Włocławek Jarosław Chmielewski poinformował, że złoży w najbliższym czasie zawiadomienie do prokuratury, żeby zbadała kwestię funkcjonowania Miejskiej Grupy Zakupowej, którą prowadzi „Baza”.

Wystąpiłem w ramach dostępu do informacji publicznej o informację na ten temat. Z materiałów, które otrzymałem wynika, że szacowanie następuje na podstawie cen z górnej półki, czyli towarów najlepszej jakości, a zakup na podstawie najniższych, a prowizja z tego tytułu w wysokości 25% wędruje do Miejskiej Spółki „Baza”, co dla mnie jest niedopuszczalne - argumentował szef klubu PiS Jarosław Chmielewski.

Według Chmielewskiego „spółka nie ma prawa prowadzenia tej działalności, gdyż w KRS nie widnieje pośrednictwo handlowe”.

Jego zdaniem tym też powinien zająć się odpowiedni Urząd Skarbowy. Takie zawiadomienie również będzie złożone.

Zakupy prowadzone są dla wszystkich spółek miejskich, które weszły w skład Miejskiej Grupy Zakupowej, którą zdaniem Chmielewskiego stworzono po to, żeby uzyskiwać lepsze efekty.

Są to lepsze efekty dla spółki „Baza”, a nie dla poszczególnych podmiotów - skomentował radny Jarosław Chmielewski.

Postępowania przetargowe dotyczyły: odzieży roboczej, materiałów biurowych, materiałów eksploatacyjnych.

Poprosiliśmy prezydenta Marka Wojtkowskiego, aby odniósł się do zarzutów.

Zdaniem prezydenta Miejska Grupa zakupowa powstała żeby generować oszczędności.

Jeśli Pan radny Chmielewski mówi o nieprawidłowościach, to są organy, które mogą to zbadać. Uprzedzam niech Pan radny Chmielewski waży słowa bo w ten sposób naraża wizerunek spółek komunalnych, a przypominam, że nadal jest radnym miejskim. Zalecam też ostrożność - skomentował prezydent Marek Wojtkowski.

Zobacz także: 

Miejskie spółki ruszą grupą na wspólne zakupy

24 maja jednoosobowe spółki Gminy Miasto Włocławek podpisały „Porozumienie o zawiązaniu Miejskiej

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.