„Trefny towar” w rękach włocławskiej policji

Fot. KMP Włocławek

Włocławscy policjanci zabezpieczyli ponad 13 kg krajanki, 56 paczek papierosów oraz 34 litry cieczy bezbarwnej bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Do sprawy zatrzymano 35-letniego mężczyznę, który poprzez swoje działanie uszczuplił wstępnie Skarb Państwa na ponad 16 tysięcy złotych. Grozić mu może wysoka grzywna.

Włocławscy mundurowi bacznie obserwują zjawisko handlu nielegalnymi papierosami, tytoniem, alkoholem i kiedy mają podejrzenia wobec osób trudniących się tym procederem podejmują działania. Podobnie było w piątek (12.01.18), kiedy mundurowi podejrzewali, że w jednym z mieszkań w centrum Włocławka mogą znajdować się wyroby tytoniowe i spirytusowe niewiadomego pochodzenia bez znaków skarbowych akcyzy.

Kiedy policjanci pojechali na miejsce, aby podjąć już konkretne działania okazało się, że w mieszkaniu i pomieszczeniu gospodarczym zabezpieczyli 13,4 kg krajanki, 56 paczek papierosów oraz 34 butelki z cieczą bezbarwną. Na miejscu zatrzymany został również 35-letni „właściciel” tych produktów.

Włocławianin trafił na komendę i jeszcze tego samego dnia po przesłuchaniu został zwolniony. Jak funkcjonariusze ustalili mężczyzna swoim działaniem wstępnie uszczuplił Skarb Państwa na ponad 16 tys. złotych. Teraz za złamanie przepisów z Kodeksu Karno-Skarbowego może mu grozić wysoka grzywna.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.