We Włocławku wpadł oszust! Wykorzystywał internet do swojej "działalności". Jak to robił?

Fot. Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

Do 8 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie, który dokonywał oszustw na szkodę innych osób. Sprawca odbierał towar, który był w jego zainteresowaniu. Przelewem miał dokonywać zapłaty, ale tego nie robił. Mężczyzna usłyszał już pięć zarzutów. Nie jest wykluczone, że to nie koniec.

Do oszustw dochodziło pod koniec grudnia ubiegłego roku. Do włocławskiej komendy wpłynęły 3 zawiadomienia o tych zdarzeniach (informowaliśmy Państwa).

Z ustaleń wynikało, że osoby poszkodowane zamieściły oferty sprzedaży różnych przedmiotów na portalu internetowym. Był to m.in. telewizor, aparat telefoniczny, telefon komórkowy. Scenariusz działania w każdym przypadku był taki sam. Do oferentów zgłaszał się mężczyzna (podający takie same dane osobowe) i deklarował chęć zakupu danego sprzętu. Po dogadaniu się ze sprzedającym zabierał sprzęt i zapewniał o zapłacie za niego w formie przelewu. Niestety nie dopełnił tego zobowiązania w żadnym przypadku.

Kiedy policjanci zostali poinformowani o tych zdarzeniach podjęli działania w kierunku ustalenia sprawcy i jego zatrzymania.

Po kilku dniach wszystko się wyjaśniło. Włocławscy mundurowi ustalili sprawcę i dotarli do niego. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec gm.Lipno.

Policjanci ustalili dodatkowo, że mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze dwa podobne zdarzenia. Okazało się, że 27-latek w ten sam sposób wszedł w posiadanie jeszcze jednego telefonu komórkowego. Poza tym w jednym z włocławskich hoteli wprowadził w błąd pracownika, co do możliwości i zamiaru zapłaty za zarezerwowane dwie doby hotelowe, wyłudzając w ten sposób usługi hotelowe.

27-latek usłyszał pięć zarzutów dotyczących oszustw. Grozić mu może za to do 8 lat pozbawienia wolności.

Nie jest wykluczone, że będą kolejne zarzuty. Policjanci odzyskali „zdobyte” przez sprawcę mienie.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.