Włocławska uczelnia we współpracy z NATO

Fot. Zdjęcie ilustracyjne / pixabay

W dniach 25-27 marca 2017r., w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku, prowadzone jest szkolenie grupy zagranicznej z wykorzystaniem platformy LMS ILIAS. W wyniku uzgodnień dokonanych przez Rektora KSW, prof. nadzw. dr. hab. Stanisława KUNIKOWSKIEGO z przedstawicielem Kwatery Głównej NATO w Brukseli - Mariuszem SOLISEM, nasza Uczelnia stała się miejscem czterech kursów e-learningowych w ramach programu DEEP Ukraine.

Defence Education Enhancement Program – DEEP Ukraine to realizowany od 2013 roku program wspierania edukacji obronnej Ukrainy, w którym aktywny udział bierze szesnaście państw. Celem jest wsparcie wysiłków ministerstwa Ukrainy we wprowadzaniu standardów kształcenia, które obowiązują w NATO. Przedsięwzięcia są skupione na siedmiu kluczowych obszarach, w tym e-learningu. W 2013 roku, w ramach programu DEEP Ukraine zorganizowano 14 przedsięwzięć. W 2014 roku – 33, w 2015 - 57, zaś w roku 2016 – 77. Na 2017 rok zaplanowano 52 przedsięwzięcia.

Jednym z kluczowych priorytetów Programu DEEP Ukraine jest wdrożenie rozwiązań e-learningowych w ramach systemu kształcenia i szkolenia SZ Ukrainy, zwłaszcza: nasycanie programów kształcenia formami e-learningowymi, tworzenie stron internetowych, programowanie w języku PHP, tworzenie kursów e-learningowych. Na tych ww. obszarach będzie skupiało się szkolenie organizowane przez Kujawską Szkołę Wyższą we Włocławku na platformie LMS ILIAS: e-ksw.wloclawek.pl

Program pobytu delegacji ukraińskiej obejmuje również spotkanie z Rektorem KSW, sesję informacyjną w Bibliotece Głównej, zapoznanie się z bazą naukowo-dydaktyczną Uczelni, a także uczestnictwo w zajęciach klasy Technikum Mundurowego Zespołu Szkół Akademickich. Kolejne trzy szkolenia w ramach programu DEEP Ukraine odbędą się w maju br., natomiast w przyszłości podobne przedsięwzięcia mogą zostać zorganizowane dla innych państw objętych programami NATO dot. wspierania edukacji obronnej.

Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku jest jedną z czterech uczelni wyższych w Polsce, które obecne są na platformie e-learningowej LMS ILIAS, obok Akademii Sztuki Wojennej (dawniej Akademii Obrony Narodowej), Akademii Morskiej w Gdyni oraz Niepaństwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Białymstoku, wykorzystując ją dla potrzeb procesu dydaktycznego oraz szkoleniowego. Cykl szkoleń w ramach Programu DEEP Ukraine wpisuje się w coraz bardziej dynamiczną współpracę Uczelni z Ministerstwem Obrony Narodowej w sferze proobronności. Działalnością KSW na platformie e-learningowej LMS ILIAS, jako elementem innowacyjnym w procesie kształcenia, zainteresował się również Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin podczas wizyty w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku w dniu 13 marca 2017 roku. Pan Minister przebywał w KSW na zaproszenie Rektora prof. nadzw. dr. hab. Stanisława Kunikowskiego oraz Poseł RP dr Joanny Borowiak.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.