Wojtkowski: "Jestem zażenowany...". Co poróżniło radnych?

Sprawa utworzenia klas sportowych w Zespole Szkół nr 4 miała wrócić na sesję Rady Miasta Włocławek i tak się stało jednak radni nie głosowali na projektem uchwały znajdującym się w porządku obrad.

Fotorelacja tutaj (kliknij)

Prezydent Marek Wojtkowski zwrócił uwagę na brak możliwości prawnych, aby projekt uchwały był kontynuowany.

Widziałem uzasadnienie tego projektu. Jestem zażenowany poziomem merytorycznym tego projektu dlatego PiS poszło po rozum do głowy i samo wycofało ten projekt. Nie było możliwości prawnych, aby projekt był procedowany - wyjaśnił prezydent dr Marek Wojtkowski.

Jak podkreślił prezydent ratusz szkołą sportową jest zainteresowany i będzie ją tworzył, jednak rodzi się  pytanie czy ZS nr 4 będzie najodpowiedniejszą lokalizacją?

Zapytaliśmy również autora wniosku, Jarosława Chmielewskiego o powód wycofania projektu uchwały.

Projekt został wycofany związku z brakiem możliwości prawnych. Nie chcemy aby uchwała została przez wojewodę uchylona, dlatego zdecydowałem w imieniu Klubu Radnych PiS o zdjęciu tego punktu z porządku sesji - argumentował lider PiS Jarosław Chmielewski

Jestem już umówiony w Ministerstwie Edukacji Narodowej w sprawie szkoły branżowej i myślę, że projekt uchwały zostanie złożony na kolejnej sesji Rady Miasta – dodał Jarosław Chmielewski.

Przewodniczący Rady Miasta Włocławek Krzysztof Kukucki również skomentował wycofanie wniosku przez Klub PiS.

Na wniosek Klubu PiS wniosek został wycofany dlatego nadal będziemy się zastanawiać się jak pomóc Zespołowi Szkól nr 4 i IV LO by zwiększyć liczbę uczniów uczących się w tej placówce - powiedział przewodniczący Rady Miasta Włocławek Krzysztof Kukucki.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.