WTW ma nową łódź wioślarską

Fot. Nadesłane

W dniu 6 lipca br. na Przystani Wodnej na Rzece Wiśle im. Jerzego Bojańczyka nastąpiło oficjalne przekazanie łodzi wioślarskiej na potrzeby Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego. WTW wzbogaciło się tym samym o łódź wioślarską jedynkę firmy Filippi, która została zakupiona przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w czerwcu br.

W przekazaniu łodzi udział wzięli: prezydent Marek Wojtkowski, zastępca prezydenta Barbara Moraczewska, dyrektor OSiR Andrzej Walczak, prezes WTW Kazimierz Sikorski oraz trener Krzysztof Gabryelewicz.

- Każdy kolejny sukces kadrowiczów Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego cieszy i jest powodem do dumy. Mam nadzieję, że łódź, która uzupełni wyposażenie klubu, będzie bardzo dobrze służyła obecnym i przyszłym mistrzowskim zawodnikom oraz trenerom - mówi prezydent Marek Wojtkowski.

Warto dodać, że w bieżącym sezonie 2017 kadra Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego liczy 23 zawodników, a najlepszym wioślarzem włocławskiego klubu jest Fabian Barański, brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów 2017. Obecnie zawodnik przebywa na zgrupowaniu przygotowawczym do Mistrzostw Świata.

Ciekawostka: w wioślarstwie przynależność klubową zawodnika można łatwo rozpoznać po kolorze pióra wioseł. Każdy klub maluje wiosła w charakterystyczne dla siebie barwy. Zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego mają pióra wioseł koloru niebieskiego, z namalowanymi na nich pod kątem, dwoma równoległymi czerwonymi pasami. Stroje sportowe zawodników również nawiązują do barw klubowych.

Polub nas na Facebooku kliknij [tutaj] dowiesz się więcej

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.