Zmiany w Miejskim Zarządzie Usług Komunalnych i Dróg we Włocławku stały się faktem. Kim jest nowy dyrektor?

Od jakiegoś czasu krążyły we Włocławku informacje o planowanych zmianach w Miejskim Zarządzie Usług Komunalnych i Dróg. W dniu wczorajszym podczas konferencji prasowej w której uczestniczyli: prezydent Marek Wojtkowski, była dyrektor Dorota Cecot i powołany na stanowisko dyrektora Wojciech Lewandowski  informacje się potwierdziły.

Jest mi niezwykle miło bo chciałbym Państwa zapoznać i zakomunikować decyzję, która w ostatnich dniach zapadła. W ramach reorganizacji wewnętrznej na dyrektora powołano Wojciecha Lewandowskiego, wcześniej pracownika Wydziału Komunikacji, który odpowiadał za zarządzanie ruchem - powiedział na wstępie prezydent Marek Wojtkowski.

Następnie został przedstawiony skład MZUKiD. Prezydent powierzył stanowisko dyrektora Wojciechowi Lewandowskiemu, który przejdzie z Wydziału Komunikacji i będzie zarządzał jednostką, a pomagała mu będzie dyrektor Dorota Cecot.

Wszystko to robimy w celu wzmocnienia MZUKiD, ale też bo mam świadomość tego, że ta jednostka wymaga dofinansowania. W perspektywie będziemy chcieli zwiększyć dofinansowanie dla tej jednostki. Dlatego takie decyzje dzisiaj - dodał prezydent.

Jednocześnie prezydent Wojtkowski podziękował za dotychczasową pracę odwołanej dyrektor, która pozostaje na stanowisku wicedyrektora i dyrektorowi Wojciechowi Lewandowskiemu, który jak sam podkreślił "niezwykle się sprawdził i zostaje rzucony na inny odcinek, trudny, odpowiedzialny, ale też wrażliwy rejon działalności miasta, który dotyczy zarządzania drogami, remontami inwestycji drogowych, odpowiada za czystość, zieleń i dlatego ten zakres na chwile obecną pozostaje, co nie znaczy, że się jeszcze zmieni".

Główny cel działania nowego dyrektora MZUKiD jak sam podkreśla to „przede wszystkim dbałość o bezpieczeństwo na drogach, przeciwdziałanie wypadkom śmiertelnym aby wskaźnik śmiertelności na włocławskich drogach uległ poprawie”.

Zapytany o doświadczenie w pracy Wojciech Lewandowski poinformował, że ukończył studia techniczne na kierunku Transport w specjalności „Inżynieria Ruchu Drogowego”. W latach 2011-2016 był zastępcą kierownika Wydziału Inwestycji w Miejskim Zarządzie Dróg, korelował współpracę Biura Inżyniera Kontraktu z Generalnym Wykonawcą oraz Podwykonawcami, a do chwili obecnej wspomaga swoim doświadczeniem pracę Komisji Oceny Projektów Inwestycyjnych. W latach 2012-2016 był również zaangażowany w pracę Komisji ZUDP.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub NAS na Facebooku!

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.

» Kalendarz imprez

  • czwartek, 24 Maj, 2018
  • sobota, 26 Maj, 2018
  • niedziela, 27 Maj, 2018
  • niedziela, 27 Maj, 2018
  • czwartek, 31 Maj, 2018
  • niedziela, 3 Czerwiec, 2018
  • czwartek, 7 Czerwiec, 2018
  • niedziela, 10 Czerwiec, 2018