Nagrody Prezydenta Włocławka w dziedzinie kultury. W jakich kategoriach zostaną przyznane?

 

Dobrą tradycją włocławskiego samorządu, a także swoistą formą podziękowania artystom za promowanie naszego miasta i jego kulturalnych walorów, jest przyznawanie corocznej Nagrody Prezydenta Włocławka w dziedzinie kultury. Obecnie trwają przygotowania do „nowego rozdania” nagród, którego tryb i warunki zostały sformułowane w projekcie uchwały przewidzianym do głosowania na najbliższej, marcowej sesji Rady Miasta Włocławka.

Projekt nowej uchwały jest wynikiem rozmów i konsultacji ze środowiskiem artystycznym, a także sygnałów ze strony osób, które od lat wspierają i promują działalność kulturalną miejscowych organizacji oraz stowarzyszeń. Projekt uchwały ma na celu doprecyzowanie warunków przyznawania nagród. Jeśli zyska on uznanie radnych, to w roku 2013 nagrody będą przyznane w ściśle określonych kategoriach, proponowanych jako: literatura, plastyka, muzyka, teatr i film, taniec, wydarzenie, odkrycie roku. Nagroda główna będzie przyznana osobom, podmiotom, wydarzeniom wybranym spośród nagrodzonych przez Kapitułę. Tegoroczny tryb przyjmowania wniosków przez Wydział Kultury i Sportu UM ruszy po przyjęciu i uprawomocnieniu się uchwały, tj. opublikowaniu jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego. O szczegółach będziemy informować. Na razie nie ma możliwości składania wniosków, a projekt uchwały czeka w kolejce do głosowania.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.