Zgłosił przestępstwo, którego okazał się sprawcą

Policjanci rozpracowali plan działania 30-latka. 

W minioną sobotę (12.07.14) do policjantów z posterunku w Dobrzyniu nad Wisłą przyszedł 30-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna powiadomił funkcjonariuszy, że ktoś wyrwał drewnianą barierkę na klatce schodowej bloku, w którym mieszka. Relacjonował także, że zgłosił już o tym administracji budynku. Wartość wyrządzonej szkody została oszacowana na kwotę 500 zł.

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do nas na Facebooku [kliknij]!

Zajmujący się sprawą policjanci z każdym dniem poszerzali materiał dowodowy, który pozwolił na pozytywne zakończenie dochodzenia. Funkcjonariusze dowiedli, że to sprawka zgłaszającego o zdarzeniu 30-latka. Jak się okazało, postępując w ten sposób chciał odrzucić od siebie wszelkie podejrzenia. W rzeczywistość jednak, to on nocą przed dniem zgłoszenia, będąc pijanym, „siłował” się na schodach ze swoim znajomym i uszkodził barierkę.

17 lipca 2014 roku śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut uszkodzenia mienia.

Za przestępstwo to kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto, podejrzany musi liczyć się z obowiązkiem naprawienia wyrządzonej szkody.

Komentarze

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Dodając komentarz pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Informujemy również, iż redakcja portalu promocjewloclawskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu portalu.

» Kalendarz imprez